Марица е новият лидер в Югоизточната Трета лига

Марица (Пловдив) е новият лидер на Югоизток
Снимка: ПФК Марица Пловдив

Марица (Пловдив) е новият лидер във временното класиране в Трета лига – Югоизточна група. „Жълто-сините“ заслужено победиха с 3:2 Родопа в Смолян и се изкачиха на първото място, след грешна стъпка на Черноморец насред Бургас - 1:1 срещу Борислав (Първомай).

Така "жълто-сините" са начело с актив от 59 точки след 18-ия си пореден мач без загуба. Втори е Загорец с 58 точки след 1:0 над Розова долина, а бургазлии са трети с 57.

Михаел Кисьов изведе Родопа напред в 10-ата минута, но вратарят Илия Николов изравни от дузпа в 29-ата. Даниел Спасов в 48-та минута реализира красив гол и донесе пълния обрат за пловдивчани, а Олджай Алиев вкара за 1:3 в 78-ата минута.

Теодор Стефанов вкара втори гол за домакините в 80-ата минута, но това бе всичко в този интересен двубой.

Мачът ЦСКА 1948 - ЦСКА-София няма да се играе

Двубоят между ЦСКА 1948 и ЦСКА-София бе отложен поради високия брой заразени с коронавирус в състава на домакините, съобщи Спортно-техническата комисия на БФС. С лед приключването на 28-ия кръг в Първа лига, СТК ще вземе решение за резултата от срещата, която по предварителен план трябваше да се проведе в петък, 7 май, от 20:00 часа на Националния..

публикувано на 07.05.21 в 17:11
Локо скочи на БФС заради казуса с ЦСКА 1948

Локо може да не излезе срещу Лудогорец като протест

Отборът на Локомотив (Пловдив) ще бъде в Разград, но може да не излезе на терена срещу шампиона Лудогорец м знак на протест срещу решенията на СТК на БФС. Това обяви спортният директор на "черно-белите" Георги Иванов. Всичко зависи от БФС и решенията, които от централата ще вземат за двубоя между ЦСКА 1948 и ЦСКА. "Разбира се, че се чувстваме..

публикувано на 07.05.21 в 13:15

Сатиричен пърформанс „Краевски - Карастоянов“ в "Алтер его"

Истински сатиричен хепънинг ви очаква в „Алтер его“ тази събота! Водещият Петър Краевски и неговият гост Христо Карастоянов ще тестват границите на феномена „бърза литература“! Те, двамата,, или по-точно техните алтер ега, ще представят импровизиран хуморичстичен текст! Пред ушите на всички вас. Ето го творческият им метод: един през друг всеки..

публикувано на 07.05.21 в 10:50
Рилски спортист - Академик (Пловдив) 89:84

Академик загуби инфарктно първия полуфинал от Рилски

Академик (Пловдив) се сбори мъжки, но изпусна да победи лидера от редовния сезон Рилски спортист в първия полуфинален плейоф от НБЛ в Самоков. Пловдивският баскетболен тим изнесе поредния си силен мач, бе напълно равностоен на съперника си и можеше да изтръгне успеха в края, но не успя и загуби с 84:89 (10:18, 28:24, 20:24, 26:23). Втората среща е в..

публикувано на 06.05.21 в 10:13
Черно море - Ботев (Пловдив) 3:1

Ботев загуби с 1:3 във Варна на старта на плейофите

Ботев (Пловдив) започна със загуба участието си в плейофите на Първа лига. "Канарчетата" загубиха с 1:3 визитата си на Черно море. Срещата стартира кошмарно за пловдивчани, които след по-малко от пет минути игра изоставаха с два гола в резултата след две попадения на Родриго. Атанас Илиев върна надеждите на пловдивчани в 25-ата минута с мощен удар под..

публикувано на 05.05.21 в 20:19