Разпети петък е денят на най- голяма скръб за православните християни. Символът на този ден е Голгота, пътят към себежертването, като изкупление за греховете на човека. Ден, в който се преживява смъртта, но с очакване на Възкресението.
За библейския смисъл, прочетен днес, ще разговаряме с проф. Мария Шнитер - ръководител на катедрата по Теология в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".
За изпитанието - ковид, което преживява човечеството сега, ще разговаряме и с д-р Тотко Найденов - и лекар, и писател, главен редактор на списание "Български лекар".
Светското завръщане с отварянето на нощните клубове ще чуем в репортаж от среднощната обиколка на Никола Николов.
Музиката е с още един акцент в предаването с участието на Мирослава Кацарова в Международния ден на джаза.
За маркетинга в изкуството и в политиката ще чуем и проф. Любомир Караджов от АМТИИ.
Д- р Христиана Бацелова слушаме с последния епизод от разговора на Живка Танчева в "Добро утро, ден"
Посрещаме заедно последната неделя на февруари. Студено, но слънчево, времето все пак напомня за предстоящата пролет.Такива са и емоциите нй - светли, с надежда за по - добри дни! Срещаме ви с виртуозния китарист Ангел Демирев. Конкретен повод за срещата и разговора ни е новия му албум Revelations,но освен, че ще говорим за албума и ще послушаме от..
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..
Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници. Д-р Кирил Драганов е един от тях...
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..