Месец май оставя повече въпроси, на които ще дължим отговори и през юни. "Точно днес" започваме от темата училище, защото след Ковид пауза, три гимназии имат новина. Анонсираме първа копка на мащабни ремонти за над 3,3 млн лева в пловдивски училища със средства от ЕС. Разговор с Бойка Борисова, директор на Професионалната гимназия по транспорт и строителни технологии "Гоце Делчев" в Пловдив.
Конуш и неговия хинтерланд, или как археолозите ще работят по новия проект за 18 000 лева, финансиран от Министерство на културата. Събеседваме за малкия османски град от XV-XIX век с гл. ас. д-р Чавдар Кирилов, преподавател в катедра "Арехология" на Софийския универститет, той е и ръководител на проучването, което започва на територията на общините Асеновград и Садово.
Как ще пътуваме през лятото в Европа, през юни ЕП ще реши с гласуване окончателия вид на зеления COVID сертификат. По темата включваме евродепутата Андрей Ковачев, председател на Българската делегация на ЕНП в ЕП.
Емил Костов в рубриката "Рестартирай Европа" ще разкаже за регионалните офиси на мрежата "Европа директно".
Никола Николов ще ни срещне със Стефан Кръстев, който е координатор публична дейност в Антикорупционния фонд за информацията за Ковид-19, държавната и медийната гледна точка за пандемията.
Търсим и градската организация на БСП в Пловдив, защото отказаха да подреждат листата за изборите на 11 юли. Имат нов водач за 16 МИР, проф. Иво Христов. Разговор по темата с Атанас Петков, който ръководи протестната конференция.
Минути и за документално кино в Пловдив. В Малката Базилика ни канят на филмовия фестивал "Камера обскура", където ще гледаме - три филма на трима талантливи български кинорежисьори в един ден. Разговор с режисьора Мария Аверина за филма й "От Кремона до Кремона".
"Добро утро, ден!" е с Васил Василев - Зуека, който в тази част от разговора говори за промяната и за пълните шестици.
"Стени" - така нарекоха първия фестивал за европейска солидарност организаторите в София и за разсъждаваха ЩО Е ТОВА ЕВРОПЕЙСКА СОЛИДАРНОСТ. И като как ще се случи когато национализмите и популизмите вече строят нови стени. Когато греховете на ЕВРОПА все още не са забравени, а и различните културни "наследства" трудно предлагат единство...
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
От сряда пловдивските ученици минават на онлайн обучение, което ще продължи пет дни, а след тях идва и междусрочната ваканция. Днешните решения на Областният щаб за грипа обобщава Даниела Добрева. За готовността на ученици и учители да преминат обучението в края на първия срок в електронна среда, точно когато се оформят оценките разговаряме с..
Днес каним всички малчугани да развихрят въображението си и да участват в тематично ателие за оцветяване на водолюбиви птици, риби и други водни обитатели, домакин на което ще бъде Природонаучния музей. Събитието е посветено на Световния ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. През 1971 година в град Рамсар (Иран) се подписва..
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..