Възрастните никога не разбират нищо сами и е уморително за децата винаги да им обясняват нещата. Тези думи на Антоан дьо Сент-Екзюпери ще си припомним в най-детското утро от годината – 1 юни. Ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа:
Младите таланти на балетно студио „Буратино“ излизат на сцената на Дома на културата за премиерата на спектакъла „Балетни десерти“. Повече за него ще ни разкаже ръководителката на студиото Маша Иванова.
През призмата на бъдещето, което днес създаваме за децата – какво ще се промени в България след извънредните парламентарни избори. Председателят на „Да, България“ и съпредседател на „Демократична България“ Христо Иванов ще бъде първият ни събеседник в „Преди избора“ на Радио Пловдив.
Зелени сертификати – за старта на издаването им и за предимствата, които ще дават те ще говорим с доктор Сийка Димчева, главен секретар на РЗИ-Пловдив.
В рубриката „Рестартирай Европа“ ще чуете репортаж на Паолина Комсалова затова как с европейски средства се подпомага в Пловдив развитието на бизнес и наука.
В зона „Култура“ ще ви заведем на изложбата „Някъде, някога“ на младия художник Йордан Георгиев в галерия „Възраждане“.
Преди всичко това – рубриката ни „Добро утро, ден!“, в която тази седмица гостува доцент Елена Кантарева.
Празничното издание на програмата е от 07:20 до 10:00 часа, на 3 март 2025 година. В него ще търсим знаците от историята, които трябва да предаваме на децата и младото поколение, ще припомним заветите на героите и ще повървим с Похода на свободата. Антония Попова разговаря с историка Самуил Шивачев за Паметника на освободителите на върха на..
В първото мартенско издание на Клуба, на фокус поставяме една не толкова лесна, но изключително интересна наука - Химията! Днес говорим за химията на бъдещето и проследяваме пътят й от Менделеевата таблица до компютъра. Иновации, наука и възможности е темата, по която говорим с доц. д-р Пламен Ангелов (заместник декан на ХФ в ПУ), гл. ас. д-р..
Заедно сме на Сирни Заговезни, денят на прошката. Вечерта на Сирница се палят големи клади от слама и клони, които се прескачат за здраве. За пречистващата сила на огъня, разказва инж. Гинка Стоева. С психотелесния психотерапевт Кремена Станилова говорим за прошката, като процес. Разбира се, очаква ни и астробюлетинът за месец март. Повече..
Жители на Пазарджик излязоха на протест пред сградата на училище "Георги Брегов" срещу засилващата се агресия сред учениците.Поводът са разпространени в социалната мрежа клипове, на които се вижда как четири момичета пребиват своя съученичка, а други 10 ученици ги снимат. Очаквайте репортаж от протеста. С любопитно развитие започна..
Дочакахме финала на този ужким къс месец, който ни досади максимално с крайно нахалните си за Пловдив ниски температури, каквито от 12 години не бяхме усещали. По прогноза Баба Марта ще пристигне само леко намръщена, но ние пак ще й се радваме, защото каквото и да ни сервира, носи пролетта във вътрешния си джоб! Ще, не ще накрая ще ни я подари,..