Продължаваме темата за скандалния ремонт на католическата катедрала „Св. Лудвиг“ в Пловдив, която от вчера е облепена с плоскости фибран, а строителна фирма работи по изолацията й. След специалистите от Инспектората по опазване на културното наследство в Министерството на културата и кмета на район „Централен“, ще чуем становището и на арх. Константин Божков от община Пловдив по темата, както и коментара на арх. Петкана Бакалова от Камарата на архитектите в България.
От 1 юли поскъпват токът, парното и топлата вода, а по-късно днес КЕВР ще оповести колко точно ще бъде увеличението на електроенергията и парното за бита. По темата Емил Костов разговаря с говорителя на ЕВН Петър Костадинов.
Петя Плачкова провери как се справят пловдивчани с жегите.
С Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията ще коментираме разкритията на вицепремиера и вътрешен министър Бойко Рашков, че е има близо 100 опити да се купуват гласове на извънредните парламентарни избори.
С председателя на 17-та РИК Пловдив област Ваня Костадинова ще коментираме подготовката на изборния процес, осигуряването с машини и бюлетини на изборните секции в областта, както и как биха могли да пресекат опити за купуване на гласове.
Живка Танчева проследи пробното гласуване с машини в села от община „Марица“, а кореспондентът на БНР в Пазарджик Невена Петрова – опита във Велинград.
Има и още. Бъдете с нас, ще бъде интересно!
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...