Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" на 17 август

Пред риска от четвърта ковид вълна и нова бежанска криза, високите градуси и политическото напрежение - така накратко обобщаваме част от темите в утрото на 17 август. 

Следим и събитията с днешна дата.

Център за диагностика и лечение на усложненията след  ковид-инфекция  ще бъде открит днес в общинската болница "Св.Мина" в Пловдив  - за здравната структура ще ни разкаже директорът й проф. Петър Петров. 

И още за  мерките, ваксинацията и новото в  протоколите за лечение на болните - питаме общопрактикуващия лекар и зам.- председател на БЛС д-р Николай Брънзалов.

След Консултативния съвет за национална сигурност при президента и обсъжданията на финансовите мерки за преодоляване на ковид кризата и засиления бежански натиск на българо-турската граница - ще коментираме с политолога Румяна Коларова.

С  арабиста проф. Владимир Чуков ще говорим за случващото се в Афганистан и увеличаващият се  мигрантски натиск на границата ни с Турция.

За Програмата за училища посланици на Европейския парламент през учебната 2020/2021 година, която  приключи успешно и за някои добри практики,  ще чуете в рубриката "Рестартирай Европа".

Преди всичко в "В добро утро, ден" слушаме отново Лили Бързева.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ – студен полъх по горещите теми

В студеното утро на 12-ти февруари ще говоримв за цени, доходи и не/доволството на българите. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Популизъм или реална мярка за намаляване на цените на хранителните магазини е анонсираният бойкот на магазините за 13-ти февруари? Финансовият анализатор Светозар Гледачев ще бъде наш събеседник по..

обновено на 11.02.25 в 16:55

"Ден след ден" плуваме в свои води

Съвсем скоро се очаква Пловдив да се сдобие с уникално съоръжение – олимпийски плувен комплекс „Младост“, който се намира на Гребната база. За параметрите на спортното бижу и ще могат ли пловдивчани също да спортуват там, говорим с арх. Тодор Абаджиев , проектант на плувния комплекс „Младост“. Днес е Международният ден за безопасен интернет,..

публикувано на 11.02.25 в 14:45

Емоционално с „Вход свободен“

Тема ни е изложбата „ПроБудени пространства“, на Петра Добревска, която се открива на 14 феврари, в Пловдив. В рубриката „Брейнсторминг“, психологът Емилия Сотирова за мързела като блокаж, психически и емоционален. Следразсъдъчният коментар на Жоро Пеев, също ни е в програмата. Очаквайте и рубриката „На кино“. Започваме, след..

публикувано на 11.02.25 в 09:30

На 11 февруари "Точно днес"

Вторник сутрин с анализ и коментар на важните теми, които следим в развитие. До 9.30  говорим за цени и бойкот, здраве и лечение. И още: пътуваме с Родопската теснолийнека и приемаме покана за изложба в галерия "Възраждане".  С Габриела Руменова от онлайн платформата „Ние, потребителите“ коментираме темата за насрочения за 13 февруари  "Бойкот на..

обновено на 10.02.25 в 16:54

Мед и жило "Ден след ден"

Срещу безконтролното застрояване на Пловдив се обявиха и общинските съветници от БСП в града. Преди дни колегите им от ПП-ДБ в местния парламент нарекоха бомба със закъснител предстоящото изграждане на жилищен комплекс от небостъргачи в квартал „Филипово“. Социалистите дори настояват за временна забрана и преразглеждане на Подробния устройствен план на..

публикувано на 10.02.25 в 14:57