На кого, кой, колко? Макар и да не става въпрос за българската граматика, а за политическите решения, свързани с власт и пари, за отговорите на тези въпроси се изсква надеждна степен на грамотност.
Ако тя е в дефицит, тогава са необходими известни упражнения. Вече бяхме свидетели на това няколко пъти, а в петък задаваме и по-актуалния въпрос – възможно ли е количественото натрупване на грешки да доведе до качествено изменение в поведенческия стереотип на политиците, чиято сила се корени основно в политическия инат, а не в зрелостта.
Заявка за национално отговорно поведение на думи дадоха от БСП, на които президентът Румен Радев предстои да връчи третия мандат за съставяне на Правителство и след това всички очакват управленската рулетка да се задвижи. Остават въпросите „дали“ е „с чия подкрепа“. По темата – политологът Първан Симеонов – изпълнителен директор на "Галъп Интернешънъл".
Дебатът за бюджета на Здравната каса – повече политически или експертен. Ще стигнат ли парите за посрещане ударите на четвъртата Ковид-вълна? Събеседник – председателят на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров.
В „Рестартирай Европа - по-силна за теб“ – репортаж на Севдалин Палаузов за новия етап в стратегията на ЕС за ваксините.
След броени дни Пловдив ще се превърне в атрактивна куклена сцена. 24-то издание на традиционния Международен куклено-театрален фестивал „Двама са малко, трима са много“ вече е готово с програмата си и обещава истинско забавление, макар и в ковид-условия. Репортаж на Екатерина Костова.
Месец септември превръща Старинен Пловдив в магнетична територия за Националните есенни изложби. Тази година събитието е под мото „Прагове и белези“. По темата чуйте арт директора и куратор на форума проф. д-р Галина Лардева.
А в „Добро утро, Ден“ си припомняме и в петък първите минути от едно утро на Почетния консул на Германия в Пловдив д-р Мариана Чолакова.
Върху прозата, която може и да провокира усмивки ще поставим акцента в поредния ни радио пърформанс. Адаптирали сме за радио два кратки разказа на актуални теми от водещия по ръба на бръснача Петър Краевски. И в двата случая като лирически герой участва алтер егото на автора – Краю Петровски. Освен прозата, очаквайте римуван седмичен обзор с..
Провали се и 5-тият опит народните представители да изберат председател на парламента. Защо депутатите продължават да не могат да изберат „пръв след равни“ 12 дни след старта на Народното събрение? Каква е причината и неизбежни ли са нови, 8-ми поред извънредни парламентарни избори? Питаме политолога Георги Киряков . Румъния и България могат..
Днес в предаването ще се срещнем с жив и истински литературен герой и то без кавички. Той е сърбин, когото любовта е довела в България и Пловдив е неговия предпочитан адрес. Той е кино- документалистът, продуцент и преводач Блажо Николич, чиято собствена съдба прилича на филм. За неслучайните предопределености , срещите със съмишленици, които..
Отложеният край на първото парламентарно заседание на 11 ноември постави на пауза държавата, а последният ден от работната седмица прави особен звучен актуалният за нормализирането на политическия процес въпрос ще успее ли подновеното гласуване да постигне заветните 120 гласа за избор на председател на Народното събрание. Всички други теми за неясни..
На 21 ноември Православната църква чества Въведение Богородично. Празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната младеж. Символиката на празника е новото начало за духовен растеж. Темите днес : Грижата за уникалните мозайки в Епископската базилика на Филипополсблъска позициите на съветници и кметска управа в..