На кого, кой, колко? Макар и да не става въпрос за българската граматика, а за политическите решения, свързани с власт и пари, за отговорите на тези въпроси се изсква надеждна степен на грамотност.
Ако тя е в дефицит, тогава са необходими известни упражнения. Вече бяхме свидетели на това няколко пъти, а в петък задаваме и по-актуалния въпрос – възможно ли е количественото натрупване на грешки да доведе до качествено изменение в поведенческия стереотип на политиците, чиято сила се корени основно в политическия инат, а не в зрелостта.
Заявка за национално отговорно поведение на думи дадоха от БСП, на които президентът Румен Радев предстои да връчи третия мандат за съставяне на Правителство и след това всички очакват управленската рулетка да се задвижи. Остават въпросите „дали“ е „с чия подкрепа“. По темата – политологът Първан Симеонов – изпълнителен директор на "Галъп Интернешънъл".
Дебатът за бюджета на Здравната каса – повече политически или експертен. Ще стигнат ли парите за посрещане ударите на четвъртата Ковид-вълна? Събеседник – председателят на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров.
В „Рестартирай Европа - по-силна за теб“ – репортаж на Севдалин Палаузов за новия етап в стратегията на ЕС за ваксините.
След броени дни Пловдив ще се превърне в атрактивна куклена сцена. 24-то издание на традиционния Международен куклено-театрален фестивал „Двама са малко, трима са много“ вече е готово с програмата си и обещава истинско забавление, макар и в ковид-условия. Репортаж на Екатерина Костова.
Месец септември превръща Старинен Пловдив в магнетична територия за Националните есенни изложби. Тази година събитието е под мото „Прагове и белези“. По темата чуйте арт директора и куратор на форума проф. д-р Галина Лардева.
А в „Добро утро, Ден“ си припомняме и в петък първите минути от едно утро на Почетния консул на Германия в Пловдив д-р Мариана Чолакова.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..
Говорим с Аида Марковска, родов терапевт и мотивационен оратор, за съдбата на националните ни герои. Защо те поставят съдбата на народа, над собствената си такава и тази на техния род? За осъзнатата саможертва. С Радка Георгиева, музикален психотерапевт, коментираме събитието „Партньорските взаимоотношения - изкуството да намерим пътя към..