Когато краят отвежда към началото, спиралата на времето ни зарежда с оптимизъм. На 15 септември той е с образ на дете в първи клас - видимо цветен, красив и вълнуващ. И изобщо не буди съмнение искреността на усмивката му преди първия час на едно дълго и отговорно начало.
От 15 септември първокласници и тийнейджъри с тежки чанти и елегантни смартфони ще започнат да сричат уроците по живеене, в съпровод на наваксващи нови знания и истини за живота и времето ни учители и родители.
А края на неуспешните опити, заради неусвоени навреме уроци, днес разпознаваме в политическия разпад на несбъдната електорална надежда за съставяне на Правителство... И политиците често не си подготвят домашните...
В програма „Точно днес“ теми са началото на новата учебна година и краят на проиграното напразно парламентарно време. От 7.00 до 10.00 ще чуете първокласника Сезар Рамадан, заместник-кмета „Образование“ Стефан Стоянов, дванадесетокласници от пловдивски училища.
От мястото на събитието преди първия звънец на учебната 2021-2022 г. – ОУ „Димитър Талев“, е репортажът на Живка Танчева.
По-близо или по-далеч сме от политическите компромиси в интерес на държавността след разпускането на 46-я български Парламент и ще успеят ли политическите сили да мобилизират електоратите си за участие в предстоящите президентски и парламентарни избори. Събеседник – политологът Даниел Смилов.
Магичното септемврийско време вписва в културния афиш на Пловдив изложби и театър с ярки сценични присъствия. В Регионалния етнографски музей утре се открива изложба, показваща търсенията на едно семейство художници – фамилията Дочеви – баща Асен и синове Борис и Петър. За събитието, което е част от инициативата „Европейски дни на наследството“, разказва етнографът Грозделина Георгиева.
С режисьора на спектакъла „Салиери“ по Питър Шафър на Драматичен театър „Рачо Стоянов“-Габрово Петринел Гочев – за музиката, съперничеството и гениалността в надпревара с усилието за съвършенство.
А в рубриката „Великите Европейци“ авторът Пламен Асенов разказва за титана на изкуството на Ренесанса Микеланджело Буанароти – ІІІ част.
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..
В предаването днес Ви каним на мисия до Антарктида :))) Виктория Петкова и Кристиян Владов ще ни отведат до най-студеното място на Земята с и нтерактивното представяне на книгата "Българознайко - Мисия Антарктида" на 14.12. в Природонаучен музей Пловдив. Събитието е част от програмата на Ледения фестивал, който ще се проведе. Как ще премине той..
В утрото на 28 ноември засягаме важните теми от Пловдив и страната. Ще обърнем и специално внимание на образованието и на научните постижения в града и областта, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Малките ученици от Основно училище „Кочо Честименски“ стартират благотворителна инициатива, с която ще зарадват децата на загиналите..
Напрежението във Велинград заради откритата чума по овцете продължава втори ден. Поредна седмица таксиметровите шофьори настояват за сваляне на цената на застраховката „Гражданска отговорност“ и заплашват с блокада по празниците, а в парламента беше торпилиран шестият опит за избор на председател на Народното събрание, а може би и на бъдещ служебен..