На 5 октомври, Световен ден на учителите, в "Ден след ден" ще ви срещнем с три дами - ръководители на 3 висши училища, учител и ученик. За да ви разкажем:
Как ректорите на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство, Аграрния и Медицинския университети се събраха на работна среща, за да покажат, че макар да подкрепят различни кандидати за президент, могат да са заедно без да се противопоставят.
Промени ли COVID-средата анти-интернет философията на един от най-обичаните преподаватели във Френската езикова гимназия „Антоан дьо Сент-Екзюпери“ литераторът Атанас Пирянков и какво мисли за тежестта на професията „учител“ днес? Тези и още отговори ще чуем в историята за него на Петя Плачкова.
От родопското село, в което е роден, до наградата „Джон Атанасов“ – какъв е пътят към успеха на десетокласника от Образцовата Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ Радостин Чолаков ще разберем от Живка Танчева.
Извън образованието, академизма и политиката, цените на електроенергията ще окажат ли влияние и как върху това, което плащаме за ток и парно в Пловдив и региона – Емил Костов разговаря по темата с Петър Тодоров от EVN.
С какви темпове се изпълнява проекта „Модър-Царевец“ и до къде стигнаха големите пътни ремонти в Пловдив ще коментира кметът Здравко Димитров в репортажа на Антония Попова.
В какво ще се вложат средствата, които 24 пловдивски художници набраха от благотворителна изложба, инициирана след репортаж на Радио Пловдив за нуждата от ремонт на първата следосвобожденска черква в Пловдив „св. Св. Кирил и Методий“ – интервюто е с членът на Църковното настоятелство Ринета Калчишкова.
Започваме след новините в 15 часа и ще сме с вас до новините в 17:00. Слушайте ни!Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...