Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Имунологичният мониторинг е най-важен за доброто лечение

| обновено на 28.10.21 в 11:49

Медицински университет - Пловдив организира XI-та Югоизточна европейска конференция и XXXI Асамблея на ИМАБ в периода 28-31 октомври 2021 г. съвместно с Интернационалната Медицинска Асоциация „България". Учени от 6 страни - България, САЩ, Израел, Германия, Италия, Румъния представят над 230 теми в областта на медицината, биомедицината, денталната  медицина и организацията и контрола на здравеопазването. В програмата е предвидена сесия и кръгла маса “Коронавирус, световна пандемия и българския опит“.

Президентът на Интернационалната Медицинска Асоциация „България" е проф. д-р Красимир Методиев. Той е имунолог, преподавател  в МУ Варна, гост лектор е в редица университети в чужбина. В предаването "Точно днес" той коментира четвъртата вълна на короновируса. 

По думите му научната общност тепърва ще трябва да завръши изследванията върху природата на Ковид 19.  Ние познаваме коронавиреса от години, но мащабите на разпространение и изменчивостта на Ковид 19 си оствата придизвикателство.

Проф. Методиев акцентира върху това колко важно е към всеки пациент да се подхожда според индивидуалния имунен отговор, който той има, но е реалист, че в ситуация на епидемия това е трудно. Въпреки това настоява колко важно е да се направи имунологичен мониторинг, който ще даде много повече отговори при лечението, включително и на Ковид 19.

Интервюто с проф. Методиев можете да чуете в прикачения звуков файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Родителите трябва да партнират на училищните власти

Мерки за подобряване на  дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия.  "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..

публикувано на 10.01.25 в 17:13

Няма причина токът да се спонсорира от държавата

Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..

публикувано на 10.01.25 в 16:10
Велислав Величков

Прокуратурата работи силно избирателно при Сарафов

За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение.  Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..

публикувано на 10.01.25 в 14:40

Компенсациите за тока са важни, но бизнесът очаква дългосрочна подкрепа

Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни  са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..

обновено на 10.01.25 в 14:20

Драмата на българските театри на сцената на финансовия дефицит

С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..

публикувано на 10.01.25 в 10:54