Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ – коалиционни и ковид размисли

| обновено на 09.12.21 в 16:58
Снимка: Димитра Лефтерова

След сериозни совалки в последния работен ден от седмицата се очаква да бъде представено коалиционното споразумение, което ще бъде подписано между „Продължаваме промяната“, БСП, „Демократична България“ и „Има такъв народ“. Правителство ще има, на каква цена и с какви компромиси? Отговорите търсим от Иван Тропанкев, политически анализатор.

Новият вариант на коронавируса Омикрон създава нови опасения и тревоги. За тях ще говорим с проф. Нели Корсун, завеждащ на Националната лаборатория по грип и остри респираторни заболявания към Националния център за заразни и паразитни болести.

В рубриката „Рестартирай Европа“ ще чуем репортаж на Емил Костов за възстановяването на икономиките в ЕС от ковид кризата.

Ще ви заведем и на Коледен благотворителен базар в Математическата гимназия. С него се събират средства за лечение на 10 годишния Живко Георгиев, който се нуждае от скъпоструваща операция в чужбина. Репортаж на Живка Танчева.

В зона „Култура“ – открехваме завесата на Драматичен театър-Пловдив, който навършва 140 години от създаването си. Веселина Пеева ще ни разкаже за премиерата на постановката „Коприна“, с която започват празниците по отбелязване на юбилея.

Преди всичко това – рубриката ни „Добро утро, ден!“, в която ни гостува  Десислава Шишманов, директор на БНТ-Пловдив.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13