Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

В „Алтер его” гостуват хумористите от клуб „Жарава“

| обновено на 15.01.22 в 15:13

Сатириците от клуб „Жарава“, град Кубрат, ще бъдат специални гости в „Алтер его“. Те организират вече дванайсет години Национален конкурс за хумор и сатира, в който участват изкушените от веселото слово в цялата страна.

Ще разговаряме с председателя на клуба Димитър Атанасов, който е известен карикатурист, афорист и епиграмист.

Ще се включат пряко или задочно и членовете на „Жарава“ Здравко Вутов, д-р Красимир Манолов и Гинка Денчева. По този начин „Алтер его“ поддържа линията да представя дейността на различните хумористични клубове в България.

Покрай веселите гости очаквайте и редовните ни рубрики: римуван седмичен обзор, авто-интервю  и смехомаратон. А ето и малко информация в аванс - по време на предаването се очаква алтер егото на Петър Краевски (Краю Петровски) да каже:

„Приказни са чудесата по време на избори – гласуваш за Пепеляшка, а получаваш Баба Яга, жадна за любов! И накрая – о, чудо! – приказката я разказвал Иванушка Глупака!“

Апропо, един от акцентите в нашия радо-хепънинг ще бъде именно темата за чудесата.

„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.

Повторенията са в неделя след новините в 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.

„Алтер его” – търсим хумора навсякъде!

Автор и водещ: Петър Краевски

Марица посяга към седма Купа на България

Отборът на Марица излиза днес на финала в турнира Купа България срещу в опит да спечели за седми път трофея. Двубоят е от 19:00 часа в бургаската зала „Младост“. За Марица това ще е 11-и финал в клубната история. Преди година в спор за приза в Пазарджик те победиха ЦСКА София с 3:0 и спечелиха Купата за шести път. До момента отборът е триумфирал през..

публикувано на 28.01.22 в 17:57
Русия доминира на европейското по ски ориентиране

Щафетите на Русия триумфираха в Чепеларе

Щафетите на Русия очаквано спечелиха и мъжката, и дамската надпревара от последния ден на Европейското първенство по ски ориентиране, което се проведе в Чепеларе. При мъжете Владислав Киселев, Сергей Горланов и Андрей Ламов спечелиха с по-малко от минута пред Норвегия (Йонсон, Хеймдал, Баклид) и с минута и половина пред Швеция (Бломгрен, Викбом и Рап)...

публикувано на 28.01.22 в 07:23
Марица - Каспий 1:2

Марица загуби с 1:2 от Каспий в Анталия

Марица (Пловдив) загуби с 1:2 от казахстанския Каспий в първата си контрола от зимната си подготовка в Анталия. Всички попадения бяха отбелязани в първия половин час на двубоя. Каспий поведе след голове на  Елмаз Арменов в 18-ата и на  Йеркебулан Нургалеев в 26-ата минута. Мариян Тонев вкара от дузпа в 29-ата минута. "Жъллто-сините" ще играят още..

публикувано на 28.01.22 в 07:21
Локомотив (Пловдив)

Локо и Етър направиха 0:0 в контрола

Локомотив (Пловдив) завърши наравно 0:0 с Етър (Велико Търново) в контролна среща, играна на “Арена Симитли”. “Черно-белите” имаха по-чистите положения, но не успяха да стигнат до попадение. В 7-ата минута Карагарен стреля от близка дистанция, но покрай вратата. Етър отговори с опасен изстрел от фаул, Рейдър се намеси. В 18-ата минута Димитър Илиев..

публикувано на 28.01.22 в 07:10
Йоана Илиева е голамата ин надежда за медал

Най-добрите сабльорки идват за Световната купа в Пловдив

Най-добрите сабльорки на планетата се събират от 28 до 30 януари в Пловдив за турнир, валиден за Световната купа на сабя за жени. Надпреварата ще се проведе в спортен комплекс "СИЛА", като в петък са боевете индивидуално в групите с начален час 10:00 и елиминациите, стартиращи в 13:30 ч. В събота ще бъдат излъчени шампионките индивидуално, като боевете..

публикувано на 27.01.22 в 16:46