Във вторник се очаква строителят на стадион Ботев Илиян Филипов да внесе в община Пловдив Акт 10, с който изграждането на съоръжението ще бъде спряно. Причината е липсата на проект, по който да се работи. Препроектирането се наложи по искане на феновете, които настояват за изграждането на четири трибуни за сметка на заведения и магазини.
"Без проект не мога да работя. Уведомил съм кмета още миналата седмица, че Законът изисква строителството да бъде спряно, докато препроектирането не завърши“, коментира Филипов. Той смята, че новият проект няма да оскъпи стадиона, но не изключи дофинансирането на отделни елементи, ако до момента те не са били заложени в позициите.
Филипов не знае кога ще приключи препроектирането на стадиона. „Аз съм изпълнител. Общината е възложител, тя получава проекта, одобрява го и тогава го изпраща на мен“, обясни процедурата Филипов. Той не се ангажира и със срокове за приключването на спортното съоръжение. Доволен съм от това, което направихме до момента. За една година на практика сме вдигнали една 7-етажна сграда. Всички виждат откъм бул. Източен къде е в момента трибуната и къде беше преди година.
Строителят заяви, че няма напрежение между него и ръководните органи на феновете, но призна, че определени групи всяват напрежение.
Филипов коментира и готвения протест на работещи на Рогошко шосе срещу лошото състояние на пътя. Той заяви, че става дума за отсечката към предприятията "Дунапак" и "Юрий Гагарин" и тя няма да бъде засегната от ремонта, който общината обещава.
Голяма част от хората, които работят в участъка са най- потърпевши, защото „дупките са до кръста“. От 15 години участъкът стои неремонтиран. Опитът фирмата му сама да ремонтира пътя е неуспешен, тъй като полицията след получен сигнал на тел.112 е определила действията на Филипов като самоуправство.
В епизод 9 от третия сезон на подкаста продължаваме разговора с Весислав Илиев, ментор от образователната програма за деца “Предприемачът като откривател”. Образованието в училище поставя фокус върху конретиката, точността и предвидимостта. Но в реалния живот имаме повече от един отговор. Училището иска децата за запаметят факти и техники за..
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..