Твърд подход в политиката на сплашване към руско-украинския конфликт, присъщ на САЩ и Великобритания или политиката на диалога, за каквато настояват Германия, Италия и Франция, ще бъдат водещи в овладяване на ескалиращото напрежение с непредизвестен финал, от който губещи ще бъдат и най-странящите страни от разполагането на натовски войници на територията им като България, Унгария и Словакия. Нереалното до дни изменя визията си, след като във вторник военният министър Стефан Янев допусна възможността за влизането на американски сили в състава на батальонната бойна група на НАТО, която България иска да приеме на територията си с цел засилване отбранителния потенциал на Алианса в Източна Европа, заради украинската криза.
След публично заявения от министъра аргумент, че сме изправени пред най-голямата криза след края на Студената война, за да обсъдят темата, в София пристигнаха представители на Държавния департамент на САЩ. За измеренията на конфликта и потенциала на страната ни за адекватен отговор в търсене на сигурност – експертът по международна сигурност и геополитика проф. Румен Кънчев.
Ще се окаже ли работеща в интерес на висшето образование анонсираната от МОН идея за обединение на ВУЗ-овете в България и свеждането на сегашния им брой от 38 на 16? Темата ще коментираме с ректора на АМТИИ проф. Тони Шекерджиева – Новак.
В пика на петата вълна на пандемията какво говорят математическите анализи на заболеваемостта – експертът по приложна статистика в сферата на медицината и енергетиката д-р Лъчезар Томов.
Община Пловдив и intel Corporation представят първото си партньорство в образователната сфера. След подписване договор общината ще получи безплатен достъп до ресурси от STEM програмата за иновации в пловдивските училища. Събеседник – заместник кметът „Образование“ Стефан Стоянов.
В минутите за култура след 9 ч. е поредният разказ на автора на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов.
А първите минути на утрото и в сряда оставаме в компанията на председателя на Дружеството на пловдивските художници Снежана Фурнаджиева в рубриката „Добро утро, ден“.
Светът е отправил поглед към новия стар президент на САЩ Доналд Тръмп, който декларира куп обещания към американците и смели тези във външнополитически аспект. Какво да очакваме след встъпването му в длъжност? Това е само един от въпросите, на които търсим отговор в утрото на 21 януари, ето останалите теми: Колко стабилно е новото..
Пловдив е на първо място в страната по време, което се губи в задръствания, показват данните от глобално проучване. На тази непрестижна позиция градът измества не само столицата София, но и редица големи световни градове. Повече за годишния трафик индекс и начина, по който се прави, ще ни каже Христо Грозданов, управител на Института по транспортна..
Започваме седмицата с разговор за книгата „Кречеталото“, на Христо Банов. В неделя, на 26-и януари, той ще я представи в Пловдив. Рубриката „Орисници“ е посветена на темата за сянката на бившите партньори. Очаквайте и рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев. Както винаги, след 14.30 часа. И не се хабете напразно...
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..