От 1 април без маски, за да се виждат усмивките ни, но с въпроси за здравето, доходите, войната в Украйна и кризите, от които дори и в деня на шегата не можем да избягаме.
- Време ли е да се върнем към нормалността и отива ли си наистина пандемията или ще вървим по минирано поле? Как след отмяната на извънредната епидемична обстановка и падането на мерките ще се осъществява контрола върху заболяването и организацията на работата в болниците - питаме д-р Димитър Димитров, управител на УМБАЛ"Еврохоспитал" - Пловдив.
- И още по темата - създава ли се правен вакум до окончателното приемане на Закона за здравето, който бе гласуван на първо четене, за преобразуване на ковид леглата, ако се повиши заболеваемостта - ще ни каже депутатът от ГЕРБ-СДС Дани Каназирева, член на правната комисия в НС и бивш областен управител на Пловдив и председател на кризисния щаб .
- Ще продължим ли да бъдем работещи бедни и възможно ли е мерките от страна на правителството да компенсират галопиращата инфлация и все по-високите цени на енергоносителите и риска от това. Ще бъдат ли социално защитени - социално слабите и уязвимите групи - коментар на бившия социален министър Христина Христова
- Пред какви административни и чисто битови нужди се изправят бежанците и можем ли да спрем икономическите мигранти от Третия свят, които са били в Украйна при старта на войната ще разберем от юриста Стоян Мемцов, който съдейства на пристигналите у нас украинци да се установят. С него разговаря Яница Марова.
- С нов графичен знак посреща 53-ия си рожден ден Общинският институт „Старинен Пловдив“ днес. Наред с това тази година честваме и 66 години от обявяването на Стария Пловдив за Архитектурно-исторически резерват. Два повода и среща в ефира с директора на института доц. д-р. Елена Кантарева-Дечева във времето за култура.
Преди тези теми в рубриката "Добр утро, ден!" ще чуем последната част от разговар с психиатъра д.р Веселин Герев.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..