Пожеланието е валидно всеки ден, днес е със световно значение :). Тази година мотото е Нашата планета, нашето здраве и акцентира върху климатичните промени и тяхното отражение върху здравето и благосъстоянието на хората по света. Денят е повод да благодарим на медиците и да ги чуем - за празника и за останалите дни, в които поздравите не са календарно задължителни.
Регионалната лекарска колегия в Пловдив отличи за празника медиците на миналата година. На специална церемония те получиха наградите си, задържани заради Ковид с няколко месеца. Лекар на годината за 2021 година е професор Мариана Мурджева, ректор на МУ Пловдив, един от учените, които понесоха огромната отговорност и неблагодарност да ни преведат успешно през пандемията от Ковид 19. Ще я поздравим в ефир с въпросите за доверието, помощта, дефицитите и с въпроса рано ли свалихме маските пред седмица.
С още един лекар - д- р Рада Бояджиева, която е главен експерт в здравната дирекция на община Пловдив ще говорим за Прогрмата за намаляване на броя на децата с наднормено тегло. Колко тежък е проблемът и какви са решенията ще ни каже тя. Програмата ще се гледана днешната сесия на Общинския съвет.
За децата и с рещата им със седемте музи ще говорим още в предаването. Новоучредената пловдивска фондация, кръстена "Седем музи" е ръка към сцената, на която те да покажат талантите си. Как тръгва идеята за безплатни занимания по изкуства ще ни каже актрисата Ивана Папазова, която е съучредител на фондацията.
Войната в Украйна - изпитанието за хуманността, политическата сила и политическия страх ще коментираме с журналиста Иво Инджев. Говорим и за новото издание на книгата му "Измамата Сан Стефано".
Потъваме в Краков и разказа за съкровищата му в изложбата, която се открива в Музейния център за съвременна история на ул. „Ангел Букорещлиев” 14 точно днес.
Слушаме Пламен Асенов в "Добро утро ден" и въпросите на Антония Попова за късмета и любопитството на пътуващия човек.
След националния празник и в първия делник за новата седмица поемаме глътка въздух и се отправяме към сюжетите, които ни носи деня. Ден след 3 март и на фона на провалените преговори между Украйна и САЩ, срещата на европейските лидери в Лондон за бъдещето на Украйна, но без участието на България, се оглеждаме в геополитическата ситуация. Защо..
Празничното издание на програмата е от 07:20 до 10:00 часа, на 3 март 2025 година. В него ще търсим знаците от историята, които трябва да предаваме на децата и младото поколение, ще припомним заветите на героите и ще повървим с Похода на свободата. Антония Попова разговаря с историка Самуил Шивачев за Паметника на освободителите на върха на..
В първото мартенско издание на Клуба, на фокус поставяме една не толкова лесна, но изключително интересна наука - Химията! Днес говорим за химията на бъдещето и проследяваме пътят й от Менделеевата таблица до компютъра. Иновации, наука и възможности е темата, по която говорим с доц. д-р Пламен Ангелов (заместник декан на ХФ в ПУ), гл. ас. д-р..
Заедно сме на Сирни Заговезни, денят на прошката. Вечерта на Сирница се палят големи клади от слама и клони, които се прескачат за здраве. За пречистващата сила на огъня, разказва инж. Гинка Стоева. С психотелесния психотерапевт Кремена Станилова говорим за прошката, като процес. Разбира се, очаква ни и астробюлетинът за месец март. Повече..
Жители на Пазарджик излязоха на протест пред сградата на училище "Георги Брегов" срещу засилващата се агресия сред учениците.Поводът са разпространени в социалната мрежа клипове, на които се вижда как четири момичета пребиват своя съученичка, а други 10 ученици ги снимат. Очаквайте репортаж от протеста. С любопитно развитие започна..