Накъде в политическите сблъсъци, отстъпките и заявените отговорности на партиите в управляващата коалиция, разговор с политолога проф. Тодор Галунов от Великотърновския университет. Той започна анализа си със заявеното от "Продължаваме промяната" на парламентарната трибуна, че срещат съпротива към всяка тяхна инициатива. Проф. Галунов подчерта, че всяка политическа партия винаги страда от това, че има опозиция, но трябва има коректив на властта.
"Към момента имаме доста сложна структура на управление, където "Продължаваме промяната" е първа сила, но със сложно усторени коалиционни партьори. Толкова разнопосочни интереси са събрани с идеята да са промени държава, след управлението на ГЕРБ. Една година след тях обаче нещата не вървят добре, и надеждите не се оправдават, страната затъва", смята политологът. По думите му са важни външополитическите проблеми, идващи от Северна Македония и войната в Украйна, които пряко влияят на вътрешната политика.
"Важно е да се каже, че ПП управлява без реални структури по места, учредяването предстои, но има дълъг процес след него", каза проф. Галунов. Той подчерта, че ако партията се структурира, то тя се готви за по-дълъг политически живот.
"В БСП процесите като ерозия са доста сериозни, те търсят активи от външнополитически идеи, със заплахи да напуснат коалицията, ако дадем оръжие на Украйна. Това до голяма степен изразява надеждата им да привлекат обществото, което е против намесата на България. Другата им идея е да върнат хартиените бюлетини, и когато едно нещо се вербализира, то се готвят някакви промени, за БСП изборната промяна е и опит за ПР-акция", каза проф. Галунов.
"И при ИТН има проблеми, и движението при тази партия е надолу", каза още политологът. По повод на социологическите данни, които показват 58% неодобрение към управляващата коалиция, той казва, че управляващите не се справят добре с икономическите мерки.
Делото в Административния съд в Пловдив за това дали кариерите за инертни материали над Белащица могат да възобновят работа бе отложено за декември. Това съобщи а двокат Снежана Стефанова в програма "Ден след ден". На днешното заседение бе изслушана тройна експертиза от специалисти по водите, която казва ,че по никакъв начин кариерната дейност..
БДЖ остава монополист в обществената услуга за превоз на пътници. Това е регламентирано от решение на служебното правителство от 30-ти октомври. В същото време Синдикатът на железничарите към КНСБ поиска среща с транспортния министър Красимира Стоянова, която в медиите обяви, че ще разделят жп маршрутите на три лота. " Дошло е време за..
Община Хисаря планира да повиши 3 местни данъка - такса смет, туристическия и патентния данък на територията на Хисаря и 11-те населени места в общината. Предложението е публикувано за обществено обсъждане на сайта на общината. Туристическият данък за категория „1 звезда“ се променя от 0,47 лв. на 1.00 лв; категория „2 звезди“ – от 0,58 лв...
Увеличената с 16 милиона лева план- сметка за поддържане на чистотата на Пловдив за 2025-та година ще гарантира по- добро изпълнение на дейностите по метене, миене и извозване на отпадъка, заяви в предаването „Точно днес“ заместник - кметът по екология и здравеопазване Иван Стоянов. Проектът на документа е в процес на обществено обсъждане и..
По калдъръмените улички, пазещи атмосферата на отминали епохи, под магичното небе на Стария град в Пловдив, ще откриете осемнадесет възрожденски къщи, които с широко отворени врати очакват шестнадесетото издание на „Дефиле на младото вино“ Фестивалът ще се проведе на 22, 23 и 24 ноември. ФЕСТИВАЛНИ ЛОКАЦИИ И УЧАСТНИЦИ Участниците..