В понеделник ще говорим за трудното движение напред и избора на посока, която да следваме, когато дилеми не липсват.
В условия на несигурност политическите нагласи и геополитическите оръжия са опасни, дори когато не се задействат с барут.
А него не можем да го изключим в съзнанието си, защото за последните години светът много бързо и силно се смали след няколкото епохални събития с политически, медицински и икономически знак. И всички те натежават всеки ден на плещите на обикновените хора с отсъстваща сигурност за оцеляване, нетрайни работни места, бизнеси, граждански свободи и нови зависимости.
Събеседниците подред: политическият анализатор и преподавател в СУ "Кл. Охридски" проф. д-р Марин Русев - Какъв геополитически климат очертават конфликтите по оста Русия - Украйна - НАТО и какъв е разказът на България за случващото се днес в национален и глобален контекст.
Златко Златанов - председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите във Велинград и Западните Родопи и заместник-председател на БАХР - с аргументите на бранша да се включат в националния протест, заявен от превозвачите и синдикатите на 18 май.
Какво означават подновените усилия за въвеждане на еврото в България от 1 януари 2024 г. във време на инфлационни процеси, нарастващ външен дълг, несигурна инвестиционна среда, фалиращи бизнеси, и енергийна криза. Коментар очакваме от икономическия анализатор Михаил Кръстев.
И тази година община Пловдив превръща добрите дела в кауза. 11-то издание на вече традиционната за града кампания се провежда под патронажа на кмета Здравко Димитров. На 16-ти май учениците от ПГ по хранителни технологии и техника ще приемат писмени номинации пред стълбите на Каменица. Датата съвпада с Международния ден на наследствения ангиоедем. Събеседник по темата е Йорданка Петкова - създател на инициативата и председател на сдружението на хората страдащи от рядкото заболяване.
Преди това ще разкажем и за една вече станала традиционна благотворителна инициатива на ОУ "Алеко Константинов" в подкрепа на децата от Дома за деца лишени от родителски грижи "Княгиня Мария Луиза". Чуйте по темата началната учителка Мариана Найденова.
А в "Добро утро, ден" тази седмица гостува Таня Георгиева - дългогодишен директор на Областния червен кръст в Пловдив.
Пловдив е на първо място в страната по време, което се губи в задръствания, показват данните от глобално проучване. На тази непрестижна позиция градът измества не само столицата София, но и редица големи световни градове. Повече за годишния трафик индекс и начина, по който се прави, ще ни каже Христо Грозданов, управител на Института по транспортна..
Започваме седмицата с разговор за книгата „Кречеталото“, на Христо Банов. В неделя, на 26-и януари, той ще я представи в Пловдив. Рубриката „Орисници“ е посветена на темата за сянката на бившите партньори. Очаквайте и рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев. Както винаги, след 14.30 часа. И не се хабете напразно...
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..
Тази неделя говорим за руните. Как ни помагат и напътстват? Рунологът, Пламена Гиргинова, разказва. Очаквайте и епизод пореден на рубриката ни с Елена Шахънска. Темата е „Подхранване на мозъка“. От утре стартира проектът „Емоции и жестове“. Разговаряме със Сердар Чалъшкан. С психолога Даниел Троев коментираме тревожността и как да се..