Пловдив чете, а държавата се тресе от поредните политически катаклизми, гарнирани и с икономически привкус. За всичко това говорим в първото утро на новата седмица, ето какво ще чуете до 9.30 часа:
Служители на РЗОК-Пловдив днес спират за един час работа. Как това ще се отрази на обслужването на хората и за какво настояват те? Отговор на този въпрос ще търсим от Елмира Хаджиева, член на „Подкрепа“ в пловдивската каса.
На път ли е България отново да изпадне в спирала от предсрочни парламентарни избори и кой ще спечели от такава ситуация? Политологът и университетски преподавател Иво Инджов с анализ по темата.
Как политическата криза ще рефлектира икономически върху българите? На ръба на актуализацията на бюджета ще говорим със Светозар Гледачев, финансов анализатор.
Какви са възможните политически сценарии през следващите дни? Пиар експертът Радослав Бимбалов с отговор на този въпрос, а и с покана за премиерата на новата му книга „Млък“.
Докато политиците редят варианти за излизане от създалата се ситуация, "Пловдив чете". Литературният фестивал се открива точно днес и обещава истински културен празник. В първия ден е премиерата на третия том на „Великите европейци“ на Пламен Асенов, който ще ни гостува в зона „Култура“ след девет часа.
Преди всичко това – рубриката ни „Добро утро, ден!“. В нея тази седмица гостува Йорданка Петкова.
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...