„С гласове и страници от вчера“ продължаваме „Точно днес“ - в третия ден на Литературния фестивал „Пловдив чете“. Мащабното изследване на българската лирика от 2012 до 2020 г. на доц. Гергина Кръстева – преподавател в ПУ „Паисий Хилендарски“, извън литературните й пристрастия към мерената реч, дава знакови сигнали за промените в съзнанието на мислещия млад човек, осъден да живее в трудно време. С автора на книгата преди премиерата й вечерта в Къща на Верен Стамболян ще разговоряме минути преди 9 ч.
И извън метафората – с гласове от вчера на хората от Белащица, на вълните на програмата ще представим аргументи „за“ и „против“ възможността за отделянето на селото от община „Родопи“ и присъединяването му към община Пловдив. Репортажът от проведената снощи в селото среща с местните хора и кмета на Пловдив Здравко Димитров е на Севдалин Палаузов.
Бюджет 2022 не мина първото сито в Парламента. Дни по-късно обаче решението на финансовото уравнение за увеличение на пенсиите, антикризисните мерки и увеличениетто на средствата за работещи родители изглежда все по-трудно за решаване. Какво следва, ако бюджетът не бъде приет – коментарът е на доц. Григор Сарийски – Икономически институт към БАН.
Управленският коалиционен рефрен зазвуча дотолкова разногласнно и фалшиво след последните правителствени и парламентарни сътресения, че болшинството от хората вече не се съмнява, че държавата е поставена на автопилот в особено тревожно политическо време. За цената на коалиционния разпад по тангентата на външното и вътрешното съпротивление и сигналите за политическото бъдеще – политологът Светлин Тачев – експерт протестни кризи.
А в минутите след 9.ч. авторът на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов разказва за забележителните братя Грим – Вилхелм и Якоб.
„Добро утро, ден“ и в сряда оставаме в компанията на Йорданка Петкова, която преди 11 години стана инициатор на идеята, превърнала се в традиция, да номинираме най-добрия човек на Пловдив.
Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..
Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници. Д-р Кирил Драганов е един от тях...
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..