Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Кузманов постигна втора поредна победа на "Уимбълдън"

Димитър Кузманов се класира за третия (финален) кръг на квалификациите на турнира по тенис "Уимбълдън".Във втората си среща Мико се наложи с 6:4, 3:6, 6:4  над Педро Качин от Аржентина, който е номер 9 в квалификационната схема и номер 118 в ранглистата на АТП. Срещата продължи 2 часа и 16 минути.

На старта на пресявките Кузманов се наложи над представителя на домакините от Великобритания Чарлз Брум с 6:3, 7:5. За влизане в основната схема Мико ще играе срещу №207 в света Енцо Куако от Франция.

Българинът проби Качин още в първия гейм и запази преднината си до края на сета за 6:4. Във втората част Качин проби за 5:3 и изравни сетовете след 6:3. Мико проби първи в третия решителен сет за да поведе със 5:3. Качин обаче отговори с рибрейк за да намали изоставането си. При 5:4 Кузманов поведе с 40-15 на сервис на Качин и от първата си възможност затвори мача в своя полза.

„Алтер его” – весели истории от именити гости

„Алтер его” – весели истории от именити гости Цял файтон именити гости ще реазказват весели истории в „Алтер его“ тази събота. За сметка на сатиричния ни обзор. „Защо така?“, би попитало Алтер егото на водещия, а отговорът е: Защото минаваме на така наречената „лятна схема“. Кратко, весело, лежерно и с много тонизиращеа музика. Вторият..

публикувано на 01.07.22 в 12:51

Марица завъртя 0:0 срещу вицето на Босна и Херцеговина

ФК  Марица изигра най-силния си мач по време на лагера си в Словения и записа престижно равенство с вицешампиона на Босна и Херцеговина „Тузла“. Срещата завърши наравно 0:0, като това бе последната проверка за босненския тим преди срещата им от Европейските клубни турнири. Двата тима показаха добра игра на високо темпо и изиграха доста интересна..

публикувано на 01.07.22 в 10:00

Томова отстъпи пред Мария Сакари на Уимбълдън

Първата българска ракета при жените Виктория Томова отпадна във втория кръг на "Уимбълдън". Българката отстъпи с 4:6, 3:6 от петата поставена Мария Сакари от Гърция.  Томова спечели първото си подаване срещу Сакари, но след това допусна пробиви в два поредни сервис гейма. Гъркинята също допусна един пробив, но защити втория си за 4:2 и до края не направи..

публикувано на 30.06.22 в 09:58
Марица - Раднички 0:6

Марица загуби с 0:6 от Раднички (Ниш)

Марица (Пловдив) изигра четвъртата си контрола по време на лагера си в Словения. В нея "жълто-сините" срещнаха най-сериозния си съперник до тук - подготвящия се за участие в европейските клубни турнири тим на Раднички (Ниш, Сърбия). Маричани допуснаха тежка загуба с 0:6 от видимо по-класния сръбски тим. Пловдивчани отново използваха два различни..

публикувано на 29.06.22 в 09:33
Тодор Неделев в прегръдките на Виктор Генев

Тодор Неделев предизвика фурор на тренировката на Ботев

Отборът на Ботев (Пловдив) поднови тренировки след лагера в Турция. „Канарчетата“ получиха ден почивка, а днес започнаха занимания на клубната база. В минутите преди тренировката настъпи много емоционален момент, който бе посрещнат с усмивки и положителни емоции от всички ботевисти. На базата се появи капитанът на тима Тодор Неделев, който бе..

публикувано на 28.06.22 в 23:12