Понеделник сутрин започва с коментари и анализи на темите от деня. Започваме след новините в 6 часа и сме до 9:30 часа.
Точно седмица след поредните парламентарни избори неяснотите около съставянето на кабинет изглеждат все така мъгляви. Равносметката за тези седем дни е – протегната ръка от страна на първата политическа сила ГЕРБ към останалите партии, „Възраждане“ обявиха, че са готови да подкрепят само кабинет с техен мандат.
От „Продължаваме промяната“ представиха приоритетите, на които ще държат при евентуални преговори, но не и при мандат на партията на Бойко Борисов. И какво следва .... става все по трудно да се намери отговор на заплетената политическа ситуация у нас.
Има ли решение на сложното политическо уравнение – отговорът на този и още наболели теми търсим с политолога Ружа Смилова, както и с Никола Минчев от "Продължаваме промяната".
Ще се прехвърлим и в Богдан, което беше най-засегнатото карловско село след наводненията в началото на септември. Точно в понеделник пристигат първите фургони за живеещите в Богдан, които носят на хората и надежда за съвземане от бедствието. Колко време могат да бъдат обитавани временните жилища и къде ще бъдат монтирани, коментираме с кмета на селото Христо Иванов.
И още по темата с преодоляването на последиците от наводненията – общинските съветници в Карлово се събраха на извънредна сесия, за да дадат разрешение общината да изгради временни водопроводи в 3-те най-пострадали от наводнението села Богдан, Каравелово и Слатина. По темата говорим с кмета на община Карлово Емил Кабаиванов.
В разгара на есента и на прага на зимата търсим отговори на въпросите каква ще бъде цената на дървесината, доставките и доколко сериозен е проблемът с бракониерите. Разговорът е с инж. Здравко Бакалов от Южноцентралното държавно предприятие (ЮЦДП).
В минутите за култура ви срещаме с художничката Ваня Итинова.
В рубриката "Добро утро ден" гост тази седмица е проф д-р. Пенка Стефанова - началник на Клиниката по детска хирургия в УМБАЛ "Свети Георги". С нея разговаря Елена Крушкова.
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..
Втори ден въздухът в Пловдив е опасно мръсен, като превишението на фините прахови частици нахвърля нормите поне 2 пъти. Тенденцията ще се запази и през следващите 2 дни, според прогнозите на синоптиците. Кои са основните замърсители и какви са причините, какви мерки предприема Община Пловдив, за да се бори с мръсния въздух, и как да се предпазим,..