Във вторник, тема ни е мотивацията. Говорим за събитието „Мотивацията - мисията (не)възможна?“, днес на 22 ноември, в Пловдив. Гостуват двама лектори от НБУ и СУ, Таня Бояджиева и Антон Вълков. Ще стане дума за най-важните открития на съвременната наука за мотивацията, за това кои утвърдени управленски практики могат да влошат мотивацията и други.
Втората част от събитието ще проведе във популярния формат Unconference (отворено пространство), в който програмата се определя демократично, от всички в началото на срещата. За събитието разговаряме с инж.Николай Чалъков, част от управителния съвет на STOOS Network Bulgaria.
Гостува ни и психологът Николета Янева, от „Обединени професионалисти за устойчиво развитие“, Пловдив. Става дума за Деня на спортната активност и екипното взаимодействие във Велинград, днес на площад „Николай Гяуров“. Инициативата е част от проект "Социално-икономическа интеграция на уязвими групи и интегрирани мерки за подобряване достъпа до образование в Община Велинград.
Очаквайте и рубриките „Предразсъдъци и следразсъдъци“ и „На кино“.
Започваме, след новините в 13 часа.
Ефирен сблъсък по красноречие ще си спретнат егото и алтер егото на водещия тази събота – очаквайте словесна престрелка с афористични реплики на тема „политика“. Ще има интересни гости от различни краища на България – традиция в нашия радиопърформанс е да огласяваме дейността на хумористичните клубове в страната, както и на отделни сатирици, които не е..
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..