Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" помощ и подкрепа

Снимка: агенция Ройтерс

Над 11 200 са вече жертвите на опустошителните земетресения в Турция и Сирия, десетки хиляди са ранените. Помощта за пострадалите идва от цял свят, като с дарения, доброволен труд и помощи се включват и българи.

За даренията, които събират и днес доброволци, ще говорим с Никола Рахнев от Гората.бг, а за инициативата на БЧК – Пловдив ще ни разкаже Яница Марова.  

Защо високи сгради падаха за секунди, а дебели стени се чупеха като вафли в Турция, заради което се стигна до толкова много жертви? При подобно мощно земетресение има ли шанс сградите у нас да останат цели? Въпросите задаваме на доц. д-р Радан Иванов, ръководител на катедра „Сеизмологично инженерство“ в Националния институт по геофизика, геодезия и география.

До къде стигнаха преговорите за коалиция между "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за явяване на предсрочните парламентарни избори на 2 април, питаме бившия пловдивски депутат Никола Минчев

Болницата в Девин става база за обучение на медицински сестри и студенти по медицина. Добрата новина споделя Радостина Чернокова от Смолян.

На финала Кремена Данева, кореспондент на БНР от Пловдив, разказва за бюст-паметника на Васил Левски в молдовския град Тараклия, който ще бъде открит през септември.

Бъдете с нас до 17.00 ч.! Ще бъде интересно! 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Щастие и безопасност във "Вход свободен"

В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията.  Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на  "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..

публикувано на 06.02.25 в 09:30

"Точно днес" за задачите и неизвестните

Четвъртък утро на 6 февруари по темите:  възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители",  д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив,   Страхил..

публикувано на 05.02.25 в 16:17

Ботокс и бойкот в "Ден след ден"

Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума.  А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..

публикувано на 05.02.25 в 14:59

Притчи за душата и времето във „Вход свободен“

Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..

обновено на 05.02.25 в 09:35

"Точно днес" в утрото на 5 февруари

Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори  откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..

публикувано на 04.02.25 в 17:30