Много близки резултати и условна първа и втора позиция за ГЕРБ-СДС и за новата коалиция между „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ показа проучване на „Тренд“.
За възможното подреждане на основните участници в парламентарния вот на 2 април разговаряме с политолога проф. Анна Кръстева.
Проф. Кръстева коментира обединяването на двете партии ПП и ДБ: "Въпреки механичния сбор на процентите към двете партии, то трябва да е ясно, че политиката е повече от аритметика. Трябва да се отбележи, че това ще са избори под сянката на "Магнитски" и новите разкрития. Основният патос и на двете партии е антикорупционният. България трайно не може да се откъсне от последното място в ЕС по благосъстояние, и на първо място по корупция."
"Днес голямата тема на българското общество продължава да е корупцията. Това е факт, който не го знае само прокуратурата и политиците", каза проф. Кръстева. Според нея и от САЩ и от Великобритания ни посочват примери, такива които се знаят от българите по площадите, протестиращи срещу корумпираните политици.
По повод на партия "Възраждане": Всички тези процеси за борба с корумпирани лица, които идват от САЩ - наливат проценти при тази партия. Нашите партньори ще бъдат назовавани като врагове.
"За процесите в БСП трябва сериозен анализ, но там вече имат министър, който е назован от партньорите на България", посочи още политологът.
"ГЕРБ може да поднесе една изненада, и то приятна. Това ще стане ако Бойко Борисов отстъпи лидерското място.", смята Кръстева. Тя посочи, че това е партията на олигархията, завладяла държавата.
Основната битка между ГЕРБ-СДС и ПП и ДБ и изтласкването на по-малките партии: Като контрааргумент бих посочила, че в много държави имат механизми, където първата партия получава повече депутати, за да има стабилно представителство и да направи кабинет.
"Трябва да се направи правителство, защото идентификацията на партиите се мери в скалата за борбата с корупцията", заключи анализите проф. Анна Кръстева.
Може ли да се обезпечи честността на изборите при така конституирания служебен кабинет, съгласно новата поправка в Конституцията? Маша или преграда е МВР за купуването на гласове? Има ли „епидемия“ сред полицейските началници и как вътре в МВР действа Организирана престъпна група? Темата коментираме с Иван Демерджиев , бивш служебен министър на..
Съвсем скоро Пловдив ще има нов заместник-кмет с ресор транспорт. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, след като преди месец титулярката на поста Савина Петкова подаде оставка. В момента длъжността й изпълнява другият заместник-кмет Атанас Славов. По повод исканата оставка от групата на „Продължаваме промяната-Демократична..
Преизбирането на Тръмп няма как да повлияе върху българския политически хаос. Така политологът и бивш евродепутат проф. Светослав Малинов коментира тезата, че партиите от 51-то НС изчакваха изборите в САЩ преди началото на преговорите за съставяне на правителство. Добави още, че у нас проблемът е конкретен – невъзможност да се формира..
На 6 ноември в гр. Мадан бе проведен форум „Професионалното образование и бизнесът – заедно за развитието на човешкия капитал“. Събитието бе организирано от домакина ПГ „Васил Димитров“ – Мадан в партньорство с ХОЛДИНГ КЦМ 2000 , с участието на Христо Каменов – директор на професионалната гимназия, Румен Цонев - главен изпълнителен директор на..
С международна научна конференция Факултетът по икономически и социални науки (ФИСН) на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" отбелязва 30 години от създаването си. Темата на форума е "Интердисциплинарният подход в приложното поле на икономическите и социалните науки". Заявките за участие са повече от 90. Участват водещи..