Пролетта, като предчувствие за стих и бури, ни прегръща още в първите си часове със задължаващо усещане за всякакви промени. В субективния ни свят подреждаме обърканите мисли-чувства, превръщайки ги в наши светове, а в обективния - следваме скоростите и посоките в епицентъра на Времето.
И понеже днес то никак не е поетично, в Световния ден на поезията 21 март с респект към писаното поетично слово като терапия за духа, ще разговаряме с новия председател на Дружеството на пловдивските писатели д-р Ахавни Кеворкян.
Преди това ще попитаме психолингвиста Стела Богомилова, която постави диагнозатата „медийна и дигитална пандемия“ на предизборната кампания и обществената среда, какво залагаме срещу избора си и какво ще спечелим на финала на изборния поцес.
Финансовото състояние на държавата и сценариите за развитие на публичните финанси, в съответствие с предложената от Министерството на финансите концепция за проектозакон за държавния бюджет за 2023 г. – събеседник икономистът от ЕКИП Стоян Панчев. Спасение срещу риска от фалит на държавата или екзотични и шокиращи са идеите за данък „свръхпечалба“, връщането на ДДС на ниво 20% и др.?
Микро, малки и средни фирми получават до 1 млн. лева за изграждане на собствени ВЕИ системи с финансови средства от ЕС. За целта българските компании могат да кандидатстват за грантово финансиране по процедурата от Националния план за възстановяване и устойчивост.
За очаквания ефект от тази мярка и условията – преди началото на информационния ден в ДК „Борис Христов“ събеседник – Илияна Илиева – директор на Главна дирекция „Европейски фондове и конкурентоспособност“ към Министерство на иновациите и растежа.
Водата като човешко право – ЕС представя амбициозен план за действие пред ООН в „Евранет плюс“ – репортаж на Росина Петрова
Гост в рубриката „Добро утро, Ден“ тази седмица е художникът и университетски преподавател проф. Бисер Дамянов.
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..
Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..