В утрото на 30 март плавно вървим към поредните парламентарни избори и говорим за протести и недоволства, за чистотата на въздуха в класните стаи и грамотността на учениците, за РъБ-ове в обществото и тяхното значение. Ето и темите и събеседниците в четвъртък:
Обръщаме поглед към средното образование и пролетното издание на кампанията „Грамотни ли сме?“, което се провежда в Пловдив. За словото и как то се усвоява от учениците говорим с Ваня Чернева от ОДК – Пловдив, която е изготвила тестовете.
От ученето ще изместим фокуса към средата, в която се обучават учениците. Какво е качеството на въздуха в клас и застрашава ли здравето на подрастващите питаме Христо Атанасов, който е инициатор на кампанията „Знаеш ли какво дишаш?“.
В карловския град Баня назрява недоволство сред хората, заради намерението на НИНКН центърът, паркът и някои прилежащи сгради и терени в града да бъдат обявени за недвижимо културно наследство. Жителите готвят протести, но преди това се събират, за да обсъдят предстоящите действия и рисковете, които крие процедурата. Какви са притесненията им ще научим от Рени Челибиева, която живее в Баня.
В минутите за култура говорим за една емблематичната група РъБ от 90-те години, която остави следа в историята на Пловдив и превърна града в сцена на политическото изкуство. Поводът е представянето на монография-албум за 12 души от РъБ. Разговорът е с един от членовете й Емил Миразчиев.
Преди всичко това обаче е рубриката ни „Добро утро, ден!“. Тази седмица в нея гостува инж. Минко Кръстев.Професионалната му кариера е свързана с Радио Пловдив в продължение на 45 години. С него ни среща Веселина Пеева точно в 7:30.
Правителството „Желязков“ вече навърши 1 месец, а БСП, които са част от управлението, си избра на конгрес нов председател и ново ръководство. Накъде върви столетницата и какви са предизвикателствата пред властта, коментира политологът Татяна Буруджиева . Бойкотът на цените на 13 февруари бе повече от успешен, отчетоха днес организаторите и..
Малките стъпки към големия успех или как да изградим устойчиви навици разглеждаме и днес. Често, особено с годините трупаме почти несъзнателно навици, които се оказват пречка за нашето развитие или общо добруване. Още от съветите на Андрей Илиев от Leader Academy очквайте и днес. В „Уроци по щастие“ говорим за грижата и старанието във връзката...
В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..
В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле. На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..
Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска, международен треньор по фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша. Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..