В следобеда на Велики четвъртък в програма „Ден след ден“ на Радио Пловдив обръщаме поглед към днешния, вчерашния и утрешния ден. Размишляваме и разсъждаваме за социалната несправедливост, смачканата средна класа и деградиралия политически елит у нас.
Уроците на историята:
Историята се повтаря, но без поука от нас. Нищо не се е променило. Работи се на парче. На върха отново са хора, които се вълнуват повече от собствения си джоб и чуждите интереси, отколкото за бъдещето на нашата държава.
За спиралата и уроците на историята - разговаряме с доц. Веселина Вачкова, учен историк и културолог, директор на Историческия музей в Перущица.
Политически страсти в страстната седмица:
Политическата класа не може ни да управлява, няма хоризонт за правителство, избори през лятото нищо няма да променят. Цялата политическа класа е за смяна – възможно ли е това? Какви са перспективите пред българското общество на фона на политическата криза? Питаме политолога проф. Александър Маринов.
Темата на деня:
Според традицията великденските яйца се боядисват рано сутринта на Велики четвъртък или на Велика събота преди празника Възкресение Христово.
Над 7 000 яйца боядисаха на Велики четвъртък в Бачковския манастир. Репортажът от светата обител е на Яница Марова.
В Пловдив в двора на църквата „Света Марина“ деца от пловдивски училища и социални домове боядисаха повече от 500 великденски яйца заедно с Пловдивския митрополит Николай. Същевременно, пред община Пловдив ученици от "Сценични кадри" шариха яйца във Великденска работилница на открито. За двете прояви е репортерският разказ на Антония Попова.
След седмица в подножието на Младежкия хълм в Пловдив започва 10-дневният фестивал „Пловдив Вайбс“. Репортажът в аванс за него е на Стоян Терзиев.
На 13 април слушайте следобедната програма на Радио Пловдив. Започваме след новините в 15 и сме заедно до 17 часа.Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..