Пролетното настроение, което носи април съвсем не е в синхрон с дилемите на родните ни политици, които трябва да решат уравнението за правителство. Коментираме ситуацията с мандатите, уговорките, кафетата, лексиката и неизбежната тема за парите и бюджета с политолога и университетски преподавател доц. Борис Попиванов.
Лидерът на ГЕРБ в Пловдив Иван Тотев ще бъде наш събеседник точно днес. Той ще каже какви изисквания имат към кандидата им за кмет на местния вот през октомври, още за управленските решения в мандата на Здравко Димитров, който дори се отписа от партията, както и въпросителните за Панаира и за стадион "Христо Ботев", част от темите на интервюто в 8,45 часа.
Отново по темата за гражданското недоволство към кариерите, този път пред Басейнова дирекция в Пловдив ще има протест на инициативата "Стоп на кариерата в Белащица". Къде ще са концентрирани исканията и какво ще скандират протестиращите от Белащица, Червен и Първенец, казва адвокат Снежана Стефанова.
Пловдивските акценти и в разговор за образованието. Фокусът е Пловдивският университет, промоцията на Педагогическия факултет в разговор с декана проф. д-р Владимира Ангелова, за интереса към педагогическите специалности, оказва се най-предпочитаните от кандидат-студентите, и реализацията на бакалаври и магистри.
Зона култура на Радио Пловдив разглежда голямата изложба с творбите на Васил Чакъров в галерия "Капана". Разговор с дъщерята на художника Домника Чакърова, която описва проекта на Ружа Маринска и художника Иван Савов, който цели цялостно представяне на огромното творчество на известния наш творец.
"Добро утро, ден!" е с разказа за България на д-р Ваня Велкова, която от години живее в Германия, с нея ни среща Паолина Комсалова.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..