Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Максим Ешкенази в „Добро утро, ден!“

| обновено на 28.05.23 в 14:25

Световноизвестният диригент и цигулар Максим Ешкенази гостува в рубриката ни „Добро утро, ден!“ в най-светлата седмица за България, в която посрещнахме 24 май. Не скрива емоцията си, когато казва, че това е най-светлият празник за него.

„Ако имаме национално съкровище, това е нашият език“, категоричен е Ешкенази.

Максим Ешкенази продължава да дели времето си между България и САЩ. Той работи с едни от най-известните оркестри по света и у нас. На 24 май ще поведе похода на духа в Пловдив с концерта „Вивалди завинаги“ на Античен театър. Музикалното пътешествие в света на Антонио Вивалди е по повод празника на българската просвета и култура. Мащабната продукция, която проследява основните периоди в живота на гениалния италиански композитор, е с участието на Симфониета-Враца и актьорите Стефан Къшев и Борис Николов, а режисьор е Борис Радев.

Ешкенази, който е професор в Академията Колбърн, казва, че този концерт за него е специален, тъй като сред публиката ще има и пловдивски учители. Той е категоричен, че учителите, в един перфектен свят, трябва да са най-богатите и почитаните хора.

„Защото те са отговорни за бъдещето, а бъдещето е всичко. И трябва да им благодарим“, мотивира се Максим Ешкенази.

Световноизвестният диригент казва, че най-големият успех са децата му. И се оглежда в техните очи, защото са най-важни.

Максим Ешкенази с вълнение говори за Пловдив и признава, че е влюбен в този град.

„Пловдив има много, много история, която го прави цветен, жив и много любим град за мен“, казва световноизвестният диригент.

Максим Ешкенази обаче има и много хобита, които са далеч от музиката. Той е лицензиран пилот, обича да лети, а новата му страст е управлението на дронове.

В звуковите файлове можете да чуете интервюто на Антония Попова с Максим Ешкенази. И да ни слушате в ефир - всеки делничен ден в 7.30 ч. в "Добро утро, ден!". И отново в събота - от 8 до 9 ч. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Ново начало „Ден след ден“

На 21 ноември Православната църква чества Въведение Богородично. Празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната младеж. Символиката на празника е новото начало за духовен растеж. Темите днес : Грижата за уникалните мозайки в Епископската базилика на Филипополсблъска позициите на съветници и кметска управа в..

публикувано на 21.11.24 в 14:58

За семейството с любов днес във "Вход свободен"

В Деня на християнското семейство Ви срещаме с усмивка, добри мисли и не на последно място с интересни събеседници!  Първият такъв е психолога и психотерапевт Красимира Харлова, създател на Център за детска и фамилна терапия "Касиопея". За силата на семейството в миналото и днес, и защо модерната напоследък тенденция двойките да живеят на семейни начала,..

публикувано на 21.11.24 в 09:30

"Точно днес" с измерения за наследство и вяра

Точно днес ще продължим да търсим отговори на важните за обществото въпроси, от концентрацията на безпомощност в средите на народните избраници, до знаците, които сочат нови избори скоро. Разговор с политолога проф. Александър Маринов .  Няма да пропуснем отбелязването в Пловдив на Деня на християнското семейство, 21  ноември. Разговаряме с Недка..

публикувано на 20.11.24 в 16:06

Без звънец, но с много клаксони „Ден след ден“

Десети ден вече няма кой да удари парламентарния звънец, за да приключи първото заседание на депутатите и да стартира законодателната им работа. В същото време булеварди и магистрали са блокирани и оглушени от клаксоните на таксиметровите коли срещу поскъпването в пъти на застраховката „Гражданска отговорност“.  Инатът на политиците да отстъпят..

публикувано на 20.11.24 в 14:44

По средата с „Вход свободен“

Какво сме подготвили за вас, в средата на работната седмица? Една любопитна изложба „Ние сме децата на реката“. Говорим с Мира Мохсен, от фондация „InBetween“. Раздаваме и награди днес. Очаквайте във времето след 14 часа. Имаме си рубриката „За и против“, с колегата Дарина Иванова. Ще разберете и откога води началото си традицията на..

публикувано на 20.11.24 в 09:30