На 1 юни Пловдив се превръща в артистична сцена с реверанс към децата. Какво да очакваме в Международния ден на детето, който води началото си от Световната конференция по въпросите на детското здрве, състояла се в Женева през 1925 г. и какви събития, посветени на детските усмивки предлагат многобройните организатори от различни институции в града? Преди началото на събитията чуйте от Димитър Владимиров.
Сериозните отклонения, които дават политическите репери на държавата вече около две години, дотолкова обезвериха хората, че и тези, които са призвани да упражняват властта, и тези, които възприемат случващите се реални събития единствено като абсурден театрален фон за наивници, отдавна недоумяват кой и на каква цена ще задвижи лоста на управлението, за излизане от безвремието и хаоса.
Наред с обещаващите фрази за добронамерено партньорство в името на отговорността пред избирателите и високите политически цели, с бумеранга от изтеклите записи, демонстративната пренебрежителност към вторите мандатоносители, запазения имунитет в условията на ексалирал до крайност парламентарен и институционален антагонизъм, върви и очакването за някакъв смислен обрат напук на абсурдите.
За сигналите, които дават политическите разговори, какъв е възможният Кабинет за България, ще успеят ли да се разберат и на каква цена двете най-големи парламентарни групи - събеседник – политологът Страхил Делийски.
За странностите на политическия климат и ретранслирането на големите обществени теми до ежедневните проблеми на хората. Какво да очакваме, когато неглижирането на обществената среда притъпява сетивата за търсене на смисъл и превръща посланията на управляващите в политически шум – интервю с писателя Румен Леонидов.
В минутите за култура след 9 – разговаряме с Мария Иванова – ръководител на Балетно студио „Буратино“. В рамките на четири дни в Дом на културата „Борис Христов“ се провежда ХII Международен детски балетен фестивал „С любов към танца“ с участието на трупи от България Гърция, Турция, Сърбия и Италия.
Инициатор на събитието, което е част от Културния календар на Пловдив, е Фондация „Буратино балет“..
От синоптичката Анастасия Стойчева ще научим какво време ни очаква през месец юни.
А в рубриката „Добро утро, днес“ тази седмица гостува д-р Тотко Найденов – медик, писател и журналист, автор на над 55 книги.
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..
Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..
Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. След стагнацията в края на миналата година кариерен сайт отчита ръст в обявите за работа през януари. Къде е Пловдив и в кои..