Лъжа ли е зеленото бъдеще на Европа? А на света? В чии ръце зелената идея се превръща в оръжие и за какви цели?
Енергетиката е заредена догоре с политически сметки и с лобита зад кадър. Споровете са многопластови. Чуваме сблъсък на тези, но хората трудно се ориентират, защото ги бомбардират с числа и цени. Дали обаче изчисленията са чисто експертни? Правилни ли са изводите от тях? И как политиката дирижира процесите?
В програма „Ден след ден“ по проблемите в минния и енергийния сектор на България ще говорим с доц. Иван Митев, изпълнителен директор на Българската минно-геоложка камара, преподавател в Минно-геоложкия университет, енергиен експерт;
Предложенията на финансовия министър за промени в данъчните закони за 2024 г., с акцент върху облагането на бизнеса, връщането на ДДС за ресторантьорите на 20% и въвеждането на бонус срещу сигнал за укрити доходи, ще коментираме с макроикономиста проф. Ганчо Ганчев.
И още:
Деца от карловското село Розино ядоха дюнери и се натровиха. 35 деца са минали през медицински прегледи, от тях 17 са в болница. Павилионът, където са правени дюнерите, е запечатан, собственитък е арестуван. Какво е състоянието на децата и какви мерки предприемат отговорните институции разказва в репортажа си Даниела Добрева.
Един вековен конфликт, видян през фокуса на поезията – това е новата книга „44/2020“ на Ахавни Кеворкян, в която всъщност става дума за войната в Нагорни Карабах. За мира като илюзия в онзи регион с пловдивската арменка, която е председател на Дружеството на пловдивските писатели, разговаря Стоян Терзиев.
Намерението скоростен път да свърже магистрала „Тракия“ с новия граничен пункт „Рудозем“ добива реални измерения в решението за проектиране на това трасе. Кога, как и с какви средства – Иванка Петкова разговаря с кмета на Рудозем Румен Пехливанов.
Програма "Ден след ден" започва след новините в 15 часа и продължава до 17. Слушайте ни!Днес каним всички малчугани да развихрят въображението си и да участват в тематично ателие за оцветяване на водолюбиви птици, риби и други водни обитатели, домакин на което ще бъде Природонаучния музей. Събитието е посветено на Световния ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. През 1971 година в град Рамсар (Иран) се подписва..
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..