На 20-ти декември - Игнажден Народното събрание прие на трето четене промените в Конституцията, подкрепени от ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и ДПС. За управляващите моментът е исторически и начало на истинските реформи в съдебната система, а за опозицията – най- срамното заседание на Парламента и най- голямата вреда, нанесена от него.
Промените и пътя, към който ни водят, ще коментират заместник – председателят на Народното събрание Никола Минчев от ПП-ДБ и Мая Димитров от БСП, която също е член на комисията за промени в Конституцията.
Ще си припомним и част от темите и събитията, които фокусираха вниманието на всички през изминалите 12 месеца– катастрофалния трус в Турция от 6-ти февруари и поредния отложен за догодина проект на Пловдив – Небет тепе.
А на финала - думи за размисъл, също със задна дата, но достатъчно актуални и днес, за политкоректния език и за езика на омразата от проф. Андреана Евтимова.
"Ден след ден" започва след новините в 15 часа и приключва преди новините в 17 часа.
Светът гледа към остров „Санторини“, който се люлее пореден ден. Туристи и жители се евакуират, а властите предприемат мерки заради опасения за потенциално силно земетресение. Какво се случва на вулканичния остров, който е сред основните туристически дестинации в Гърция, ще ни каже в предаването "Ден след ден" доц. Пламена Райкова от Национални..
В първия понеделник на февруари започваме седмицата с слънчево време въпреки преобладаващите зимни прогнози от синопиците. Значи от утре се очакват неподозирани за тия ширини явления като студ, дъжд, скреж и даже сняг с невероятни пропадания на термометъра под нулата и тотално разваляне на иначе кротката и субтропична климатична тенденция. Някакъв..
Първият понеделник от февруари започваме с важните теми за Пловдив и страната, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Председателят на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова ще..
"Имало едно време..." е заглавието на първата самостоятелна изложба на младата авторка Камелия Аджеларова – CNA, която ще бъде открита на 15.02.2025 от 18:00 в Регионалния природонаучен музей – Пловдив. Първа, но не и последна! Защото с предстоящата експозиция Камелия заявява себе си в необятния свят на изкуството с оригинална художествена техника,..
Заедно сме на Зимна Богородица, Вълча Богородица, Сретение Господне, Петльовден, с тези имена е известен 2-и февруари. Отбелязва се спасението, оцеляването и съхраняването на мъжката сила. В предаването, тази неделя, очаквайте астро бюлетина за февруари, със Стефи Недевска. С Лили Камбурова говорим за мобилността на стъпалата и..