Джазмузикантът Веселин Койчев е възпитаник на Академията за музикално и танцово изкуство в Пловдив, а професионалният му и творчески път е свързан със зората на джаза в България. Още през 1982 г. основава дуото „Джаз линия“ с баскитариста Дочо Панов, към което впоследствие се присъединяват Теодосий Спасов, Радул Начков и Йълдъз Ибрахимова.
Койчев е директор на Музикалния младежки джаз фестивал в Пловдив, ръководител е на първата професионална джаз формация в България „Бели, зелени, червени“, създател е на Нов музикален център, който обучава в съвременни музикални стилове на поп музика, рок и джаз музиканти.
Артистичният път на Веселин Койчев е свързан с множество известни музиканти, с които има многобройни сценични изяви, като Симеон Щерев, Веселин Николов, Анатолий Вапиров, Васил Пармаков, Стоян Янкулов, Ричард Айлс, Енди Скофийлд Ади Мюнстер, Жан Луи Шотан и др.
Музикалните му интереси са в синтеза на различни жанрове: автентичен фолклор, джаз, и рок. В последните години създава музика за над четиридесет театрални постановки, за симфоничен оркестър, прави аранжименти и оркестрации, както и продуцира и записва млади изпълнители.
Проф. д-р Веселин Койчев е преподавател в АМТИИ и в ПУ „Паисий Хилендарски“, като дейността му е свързана с популяризирането на джазовата музика в страната и с развитието на академичното джаз обучение.
На 10-ти февруари ни напусна поетът Гален Ганев. Тази събота ще излъчим интервю с него от 2019-та година, което той даде специално за „Алтер его“. Ще си припомним думи за поезията, за книгите, за амбицията, за безсмъртието, за Шекспир, за Радой Ралин... Ще звучат и негови стихове. Гален Ганев е роден в Чирпан. Завършва РЕГ "Иван Вазов" в..
Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..
Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :))) Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..
14 февруари събира празника на виното – Трифон Зарезан и по-модерният, но вече утвърден у нас – Свети Валентин. Обединява ги обаче едно – и на двата на масата присъства гроздовата напитка. Вино по българските земи се е произвеждало още преди 5000 години, а днес традицията продължават съвременните винопроизводители. Точно затова тема на разговор в..
Факт е, че цените се покачиха изключително много. Факт е, че цените изпреварват доходите. Факт е, че въпреки „увеличението“ с близо 100% на заплатите през последните 5 години, не сме по – богати. Усещането е илюзорно, защото живеем на кредит. Търговските вериги у нас продават с минимум 100% надценка, а монополната им спекула прави невъзможни..