Важни за Пловдив решения се очакват днес от общинските съветници. И въпреки че бюджетът за тази година от над 684 млн лева е с 28 милиона по-голям от миналогодишния, очаква се различните групи в ОбС да сблъскат позициите си за това как да се разпределят парите в градската хазна.
Аргументите „за“ и“ против“ между тезите на опозицията в местния парламент, че заложените приходи от местни дейности няма да бъдат изпълнени, и на кмета Костадин Димитров, че бюджетът изразява плавното преминаване от стария към новия мандат и отпушването на Пловдив от натежалите проблеми, муйте в репортажа на Антония Попова.
Деца помагат на нуждащи се чрез благотворителност. Фокус на инициативата е Средно училище „Св.Константин – Кирил Философ“, откъдето очакваме един от възможните отговори на въпроса колко важно е човек да е състрадателен и да прави добро – аргументи за благородните детски усилия събра в репортаж Яница Марова.
Датата 15-ти февруари свързваме с Международния ден в подкрепа на децата, болни от рак. Идеята на този ден е да се разпространи убеждението, че всяко онкоболно дете заслужава възможно най-добрата медицинска и психологическа грижа. Символът за съпричастност към децата, страдащи от онкохематологични заболявания, е златната панделка.
Напомняйки, че заболяванията при малките пациенти са лечими във висок процент и че страната ни предоставя адекватни условия и средства за лечение на малките пациенти, по темата търсим проф. д-р Мария Спасова - началник на Звено по детска онкохематология към клиниката по педиатрия в УМБАЛ „Св.Георги“.
Размисъл на една травматична тема от жестоко време предлага журналистката и авторка на книгата „За евреите и други демони. Епохи, етюди, есета“ Еми Барух. За човешкия път, който изминаваме, идвайки от „века, който дефектира, заради неспособността ни да съхраним и пренесем мълчанието“ около около болезнените факти, наред с крясъка и начина, по който разказваме собствената си история – интервю с авторката.
В минутите за култура след 9 ч. – интервю с авторката на книгата „Васил Левски: „Да възкръсне България с пълна свобода“ - проф. Вера Бонева преди представянето на нейния труд, посветен на малко проучени или пространно интерпретирани теми от живота и дейността на Апостола в Регионалния исторически музей Пловдив.
„Добро утро, Ден“ и в четвъртък гостува Виктор Янков от фондация „Пловдив 2019“.
Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..
Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници. Д-р Кирил Драганов е един от тях...
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..