Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" за каузите през февруари

В последния петък на месеца обобщаваме седмицата с важните акценти: политика, литература и протести. Дали след обвиненията между партньорите в сглобката ще има помирение, или ще очакваме избори? И още, може ли един документ, претенциозно наречен от ПП-ДБ меморандум да отключи ефективни преговори между тях и ГЕРБ-СДС, разговор с политолога и университетски преподавател Христо Панчугов.

Политически и национален въпрос ще събере част от пловдивчани точно днес на Бунарджика. От организатора на протеста "За Пловдив без Альоша" - д-р Светлозар Раянов, ще научим  защо е важен за тях демонтажа и замяната на паметника с български национален герой. 

ПЕН клубът излезе с декларация и поиска прозрачност за промените в статута на националните награди "Христо Г. Данов", разговаряме с Мирела Иванова, поет и писател, драматург на НТ "Иван Вазов" - София.

Разказваме и за благотворителната инициатива на 9 зумба инструктори от Пловдив, с кауза в борбата срещу рака на гърдата, повече от репортажа на Даниела Добрева

С директора на ОИ "Старинен Пловдив" доц. Елена Кантарева ще поканим децата и родителите на традиционните работилници за мартеници в Стария град, тя ще разкаже и за Епископската базилика сред 100-те национални обекта, от тази седмица.

"Добро утро, ден!" с Екатерина Терзиева е за малките неща, страховете и гнева, от последната част на разговора, който води Паолина Комсалова.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Задачи с няколко решения "Точно днес"

Кметъ на Пловдив Костадин Димитров пое на ръчно управление икономиката и финансите на Пловдив, освобождавайки от тази отговорност заместничката си Женя Петкова. Тя вече ще отговаря само за социалните дейности. Решение по правото на длъжността му, казват всички по технология. Но по същество задават въпроси защо и защо сега, не е ли поставено на риск..

публикувано на 06.03.25 в 18:33

"Ден след ден" по следите на горещите теми

В първия час на предаването „Ден след ден“ ще коментираме изненадващата рокада в екипа на пловдивския кмет Костадин Димитров. Заместник-кметът Женя Петкова, която отговаряше за бюджета, финансите и социалната политика, вече ще бъде със силно редуциран ресор – само социални дейности. За бюджета и икономиката пряко ще отговаря кметът Димитров...

публикувано на 06.03.25 в 14:45

"Вход свободен" - изяви и инициативи за добро

Днес ви срещаме с две предстоящи събития в града ни - едното насочено в грижата за река Марица, другото с грижа към бъдещето на децата.  Предстои пролетно почистване на Марица, което организират от Фондация "Смокиня". Подробности за инициативата предвидена за тази събота, очаквайте в разговора с представители на "Смокиня". За предстоящия концерт на..

публикувано на 06.03.25 в 10:24

"Точно днес" на 6 март

В четвъртък сутрин с темите от деня и събитията  в развитие.  - На къде върви светът,  Европейският съюз и България? Ще намалеят ли противоречията и кризите, или ще се увеличат? Може ли да има нов световен ред без война? На тези въпроси търсим отговор, преди срещата на върха на ЕС в Брюксел, в разговар с политолога и университетски преподател доц.Милен..

обновено на 05.03.25 в 16:51

"Ден след ден" на 5 март

След отдръпването на САЩ, основният ангажимент върху сигурността в Европа, включително в продължаващата да е във война Украйна, остава за европейските страни. Този логичен извод обаче, ще доведе до конкретни решения-и най-вече резултати, бавно и трудно. За ползите, които би имала в този процес българската отбранителна промишленост, ще говорим с..

публикувано на 05.03.25 в 14:40