Това е страх от несвършената работа от страна на самите управленци, който те се опитват да пренесат върху нас, обикновените хора, а след това да се направят на „добрите“, като казват, че ще ни спасят – коментира пред Радио Пловдив Богомил Николов от асоциация „Активни потребители“.
Когато има нужда от подпомагане на хора, определени в групата „енергийна бедност“, трябва да се обезпечи механизъм за компенсирането им, за да им се осигури спокойствие. Оттам-нататък започваме да разсъждаваме по-трезво за това, какви са предимствата на либерализацията, защо тя е необходима и не е някаква прищявка някому.
В момента ситуацията е предизборна, в която всякакъв разговор по темата отива „в кошчето“ заради необмисления популизъм на политиците, което вече обезсмисля всичко. Тяхната несвършена работа няма да бъде заплатена, но за сметка на това – няма нищо да се промени.
С този ход рискуваме да не получим няколко милиарда по Плана за развитие.
В момента лошото на сегашния модел е, че ние сме крепостници – никой няма възможност за избор. В противния случай от всеки биха зависили много неща.
Слуховете за растежа на цените е едно плашило, което ни пречи да станем хора с избор.
Политиците напразно плашат хората с възможно поскъпване на сметките им – достигащо до 20% и повече.
В страните, които първи тръгнаха по път на либерализацията има толкова различни цени, че те могат да се променят дори почасово.
Свободният пазар дава шанс тарифите да се размножават, да са динамични. Стига се дотам, че един софтуер може вместо вас да превключва консумацията на по-едрите консуматори в определен момент, когато цените са по-ниски.
Проблемът е, че ние просто не желаем да се променим. Същото искат и определена група монополни субекти в тази сфера.
Промяната не е трудна, но няма воля и желание, като целта е да се запази непазанрния характер на търговията с електроенергия. Защото той може да се управлява политически, а пазарният – не може.
Пазарът постепенно ще започне да дава положително въздействие, защото България има поне 4 пъти повече мощности, отколкото е потреблението.
Това е структурната гаранция ,че няма да има голям ценови шок, с какъвто политиците плашат хората, категоричен е кеспертът Богомил Николов.
Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани 15 труса с матнитуд 4 . Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова. Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..
Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..