"Това, което в т.нар. ни политическа класа не се схваща е, че има два вида коалиции и едната следва другата. Първата коалиция е с гражданите - с тяхното разбиране с кого можеш и с кого не можеш, кои политици трябва и кои не, и при какви условия биха застанали зад теб. То включва договор с теб, макар и негласен. После на изборите той става и видим, във вид на бюлетини, те ти дават доверието си. Не само - дават ти да употребяваш и разходваш по пера средствата от данъци. Това е първият коалиционен договор, другите са последствие", посочи Бабикян.
По думите му в политиката в момента се тъпче безмислено на едно място.
"Така могат да проведат избори и 17 пъти. И какво от това? И ние опитахме един-два пъти да пробваме почвата, оказа се неблагоприятна и нямаше смисъл. Никой не се връща в повратната точка - любимата ни 2020-та година, в която скоро ще се окаже, че ние не сме участвали. Там имаше хора от демократичната либерална десница, до "Възраждане", до БСП, до "Зелени", огромен обем безпартийни, студенти. Почти целият политически спектър без две сили - управляващите - ДПС и ГЕРБ. И без двата образа - Пеевски и Борисов. Нали виждате, те до последно карат заедно. И тогава твърдяха, че не са заедно, както и сега твърдят, нищо ново няма. И всички те трябваше да представляват гласоподавателите си, за да променят правосъдната система качествено, а не като Христо Иванов (от правна гледна точка говоря) и да въведат демокрацията, не тази на бухалката, а нормалната, а в България имаше такава", подчерта PR експертът. И добави, че докато не се случи тази първа коалиция между гражданите и политическите сили, всичко останало е някакъв смешен компромис, който ту се постига, ту не се постига и после пак заминаваме на избори.
Арман Бабикян е категоричен, че подобен тип поведение ще продължи. "Вижте кой разпределя порциите, както казваше Ахмед Доган. Няма никакво значение, политиците остават все по-самотни и по-далеч от хората, които не се интересуват от тях. Те няма да отидат и да гласуват, защо да отидат, за да получат същото? Погледнете политическите сили, повечето от тях търсят проблем в механиката на производство, във формата на производство, а не в същността на това, което те предлагат. Погледнете президентските клакьори - "президентска република, президентска република и т.н.". Той разбира се, ще отрича от скромност. Погледнете на Слави Трифонов хората - "референдум, та референдум". По едно време Борисов се появи: "Абе хайде гръцки модел, дайте ми 50 депутата отгоре". Тези политически сили дори не разбират, че нямат първата коалиция, с гражданите, че ни лъжат и хората видяха, че ни лъжат. И помежду си не могат да проведат този разговор, който води до откровено представителство и силни излъчвания на такива представители, които да носят смисъл. Те са толкова безгрешни, че смятат за виновни всякакви други технологични причини за провала на изборния процес или на държавното устройство, но не и самите те", убеден е Бабикян.
PR експертът обясни, че не познава кандидатът за служебен премиер Горица Грънчарова, но предполага, че служебният кабинет, който тя ще състави, ще бъде балансиран и вероятно в него ще има 2-3 промени, едната от които в МВР.
"Нямам лично отношение към Калин Стоянов, просто констатирам конфликта, който съществува около името му, така че най-лесното, което всеки служебен премиер би направил е, да се лиши от конфликтни точки в състава на кабинета. Това, че той беше скрито предложение на ГЕРБ, когато ПП и ДБ излъгаха, че той е техен министър, това мисля, че е дъвкан въпрос. Както казах, не е лъгал той, други лъгаха", посочи Арман Бабикян. Той добави, че е песимист и за тези избори.
"И я превърнаха в пустиня. И нарекоха това мир." С този цитат от Тукидит п олитологът от Софийския университет проф. Татяна Дронзина коментира пред Радио Пловдив преговорите между САЩ и Русия за примирие в Украйна. Тя изрази притеснение, че до този момент Украйна не получава гаранции за сигурност отникъде. Това е една търгашеска..
"По-трудната задача при въвеждането на еврото вероятно ще е да убедим българските граждани, че това е това е по-добрият избор за тях самите, отколкото управляващите да убедят отговорните за членството европейски институции", смята икономистът Георги Стоев. Наскоро той обяви в профила си във Фейсбук готовост да отговаря на въпроси на интересуващи се за..
Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..
Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..