Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" транспортни неволи и благотворителност

За недоволството на жители на 2 села - Трилистник и Войводиново, ще стане дума в първия час на днешното предаване.

В събота жители на Трилистник ще протестират заради забавеното с месеци строителство на жп-надлез, заради което се налага да обикалят десетки километри, за да стигнат до училища, детски градини, лекари или аптеки в близките села. За недоволството си ще говорят Василена Нанева и кметът на селото Мирчо Петров.

В неделя пък жители на Войводиново излизат на втори протест в рамките на месец заради 3-годишен ремонт на „Брезовско шосе“ и заради това спрени автобуси. Те настояват местната власт да вземе спешни мерки за решаването на проблемите им. По темата говори Дамян Янков от Войводиново.

Ще чуем и репортажа на Севдалин Палаузов за днешното заседание по делото „Цалапица“ за убийството на 24-годишния Димитър Малинов.

Ще говорим заедно с Никол Димитрова за благотворителната кръводарителска кампания „Усмихни сърце“, която стартира за пети път в Отделението по трансфузионна хематология в МБАЛ – Пазарджик.

На финала Невена Петрова ще ни разкаже и за най-старото обработено злато в света, открито в селищната могила Юнаците, което РИМ – Пазарджик представя за първи път.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч. Ще бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Младост, идентичност и взаимоотношения в „Шейкър“

Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска,  международен треньор по  фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша.  Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..

публикувано на 15.02.25 в 16:05
Асеновград на 14. 02. 2025 г.

Цвят червен в „Ден след ден“

Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..

публикувано на 14.02.25 в 14:46

"Вход свободен" за Любовта във всичките й измерения

Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :)))  Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..

публикувано на 14.02.25 в 09:30

"Точно днес" - вино, пари и толерантност

14 февруари събира празника на виното – Трифон Зарезан и по-модерният, но вече утвърден у нас – Свети Валентин. Обединява ги обаче едно – и на двата на масата присъства гроздовата напитка. Вино по българските земи се е произвеждало още преди 5000 години, а днес традицията продължават съвременните винопроизводители. Точно затова тема на разговор в..

публикувано на 13.02.25 в 17:00

Контрол през пари (цени) "Ден след ден"

Факт е, че цените се покачиха изключително много. Факт е, че цените изпреварват доходите. Факт е, че въпреки „увеличението“ с близо 100% на заплатите през последните 5 години, не сме по – богати. Усещането е илюзорно, защото живеем на кредит. Търговските вериги у нас продават с минимум 100% надценка, а монополната им спекула прави невъзможни..

публикувано на 13.02.25 в 14:40