Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"След избора" с най-важното от изборния ден

| обновено на 27.10.24 в 17:32

България гласува на поредните извънредни парламентарни избори. Как протича изборният ден и какво предпочетоха българите? Отговорите на тези въпроси ще търсим в извънредното предаване на Радио Пловдив – „След избора“.

Ще проследим края на изборния ден с включвания от репортерите ни, които ще бъдат в различни точки на Пловдив и областта:

Даниела Субашева ще представи гледните точки на пловдивчани и на младоженците Красимира и Георги, а Веселина Пеева е в Асеновград, където следи изборния ден.

Ще чуем и репортаж на Иванка Петкова, която е във Войнягово, където освен за 51-во НС, хората гласуват и за кмет. Няма да пропуснем и гласуването в Карлово.

От близо ще следим и какво се случва в квартал „Столипиново“. Преценката на жителите там ще ни представи Елена Крушкова, а Димитър Владимиров ще проследи активността в квартала в края на изборния ден.

Ще ви срещнем и с четирима украинци, които имат българско гражданство и ще упражнят правото си на вот в България. 

Как говориха политиците в кампанията и успяха ли да ни впечатлят посланията им-това питаме ексепрта по публична реч Валерия Кардашевска.

Веднага след 20 часа ще ви информираме за резултатите от екзит половете на социологическите агенции. Ще чуете и първи коментари на политолозите Любомир Стефанов и Татяна Буруджиева, а също и на Радомир Чолаков – бивш депутат. Ще включим и Яница Петкова от Агенция "Галъп интернешънъл болкан", която е партньор на БНР в отразяването на предсрочните парламентарни избори.

Очаквайте и първите коментари на победителите и победените, новоизбрани депутати и неуспели кандидати за 51 български парламент.

А минути преди 22 часа ще чуем репортаж на Яница Марова от Районният избирателни комисии в Пловдив град и Пловдив област. 

Водещи на „След избора“ – Антония Попова и Емил Костов. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" в утрото на 5 февруари

Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори  откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..

публикувано на 04.02.25 в 17:30

За работата и грипа говорим в "Ден след ден"

Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести.   След стагнацията в края на миналата година кариерен сайт отчита ръст в обявите за работа през януари. Къде е Пловдив и в кои..

публикувано на 04.02.25 в 14:45

Усмихнат следобед с "Вход свободен"

В четвъртия ден на февруари, в уреченото време и уреченият час сме вашата по-добра компания за следобедното Ви кафе :)))  Февруари е месецът на Любовта, а Поезията е любов, която живее в думите!  Точно на такава вечер, посветена на нежността, емоцията и магията на словото Ви каним с първия ни събеседник поетесата Виолета Колева, която ще представи..

публикувано на 04.02.25 в 09:30

"Точно днес" бягаме по тъча

В утрото на 4 февруари отиваме до район „Южен“. Дългите ремонти там, заради изграждането на Южния обходен колектор, създават неудобство на гражданите. Кметът Костадин Димитров и районният кмет Атанас Кунчев в началото на миналата седмица изразиха недоволството си от дейностите по ВиК проекта.  Каква е причината за забавените ремонти и ще успее ли..

публикувано на 03.02.25 в 17:00

Разместване на пластовете „Ден след ден“

Светът гледа към остров „Санторини“, който се люлее пореден ден. Туристи и жители се евакуират, а властите предприемат мерки заради опасения за потенциално силно земетресение. Какво се случва на вулканичния остров, който е  сред основните туристически дестинации в Гърция, ще ни каже в предаването "Ден след ден" доц. Пламена Райкова от Национални..

публикувано на 03.02.25 в 14:40