Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува един от водещите кардиохирурзи д-р Андрей Неутов, завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед". В Пловдив го води професионалния път, а в България за първи път пристига през далечната 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков.
Идва за да специализира - първо инвазивна кардиология, след това и кардиохирургия и както сам казва: „няма нищо по-постоянно от временното“. Така по думите му трите месеца продължават вече повече от 20 години. Вярва в призванието си да помага на хората.
Казва още, че сърдечната операция е като симфония и е категоричен, че кардиохирургията е екипна работа. За себе си споделя, че е чучулига, става рано и утрото е любимата му част от деня.
Обича да готви, но шеф в кухнята е 7 годишната му дъщеря. Обича природата, почива си с книга в ръка и слуша рок музика. Любимият му музикант и изпълнител е Стинг.
Д-р Неутов тази година получи и признанието на своите колеги с наградата на РЛК на БЛС в Пловдив в категорията, посветена на лекарите, допринесли за развитието и прилагането на иновативна медицина и уникални техники.
Кардиохирургът за пръв път в България извършва аорто-коронарен байпас на четири коронарни артерии с минимално инвазивен достъп.
Разговорът с него е в прикачените звукови файлове.
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..
Говорим с Аида Марковска, родов терапевт и мотивационен оратор, за съдбата на националните ни герои. Защо те поставят съдбата на народа, над собствената си такава и тази на техния род? За осъзнатата саможертва. С Радка Георгиева, музикален психотерапевт, коментираме събитието „Партньорските взаимоотношения - изкуството да намерим пътя към..
Балансите са трудна работа, а когато става дума за продавачи и купувачи е почти невъзможно интересите да се срещнат. Бойкот на пазаруването пак ще има, казаха организаторине на предишиня, окрилени от резултата на акцията си миналия четвъртък. Правителството изпревари крачката им, обещавайки нов закон, който да скъси агрохранителните вериги, загатвайки и..
Правителството „Желязков“ вече навърши 1 месец, а БСП, които са част от управлението, си избра на конгрес нов председател и ново ръководство. Накъде върви столетницата и какви са предизвикателствата пред властта, коментира политологът Татяна Буруджиева . Бойкотът на цените на 13 февруари бе повече от успешен, отчетоха днес организаторите и..
Малките стъпки към големия успех или как да изградим устойчиви навици разглеждаме и днес. Често, особено с годините трупаме почти несъзнателно навици, които се оказват пречка за нашето развитие или общо добруване. Още от съветите на Андрей Илиев от Leader Academy очквайте и днес. В „Уроци по щастие“ говорим за грижата и старанието във връзката...