На 26-тия ден от началото на първото си заседание депутатите от 51-то Народно събрание си избраха първия сред равни. Наталия Киселова от “БСП-Обединена левица” вече е председател на парламента, избрана със 140 гласа “за”, 93 – „против“ и нито един “въздържал се”. Кое отпуши канализацията и излетя като бял дим над Народното събрание? Овладя ли Пеевски парламента, както обявиха от „Има такъв народ“? Защо Делян Пеевски декларра днес, че е готов да бъде министър-председател и да поеме отговорност за държавата, ако хората му гласуват доверие? Темата коментираме с проф. Людмил Георгиев, университетски преподавател, д-р по социология и д-р на психологическите науки, бивш член на ръководството на ДПС.
Следим и друга конфликтна тема – ситуацията с животновъдните ферми във Велинград:
Двама министри – на вътрешните работи Атанас Илков и на земеделието Георги Тахов, дадоха извънредна съвместна пресконференция в Пазарджик. Какво казаха те и как властите се стремят да намалят напрежението с чумата по овцете ще разберем от репортажа на кореспондентката ни в Пазарджик Невена Петрова.
Защо стопаните от Велинград настояват случаят да се разследва? Откъде идват съмненията на фамилията Илиеви за нарушения от страна на отговорните институции по казуса? Жертва ли са на кокнуренция тези животновъди, както сами твърдят? Търсим коментара на човек, който е при фермерите още от началото на скандала - Стефан Попов, председател на Независимото сдружение „Екогласност“ – Пазарджик.
И още:
75 години след откриването си Панагюрското златно съкровище е изпълнено с мистерии и въпроси, които търсят своите отговори. Кои са те и какви отговори дават учените? Разговорът ще е с доц. Иво Топалилов, ръководител на Центъра по тракология в Института по балканистика към БАН. Той участва в двудневна национална конференция в Панагюрище, която е част от тържествата по повод годишнината от откриването на златното съкровище.
На Никулден ще отидем и в храма „Св. Николай Мирликийски Чудотворец“ в Пловдив, където бе и владиката – именик дядо Николай, както и редица видни гости. Ще чуем част от равносметката на митрополита за 18-те години начело на Пловдивската епархия и поздрава му за днешния празник.Слушайте програма "Ден след ден" в днешния петък след новините в 15 до 17 часа по Радио Пловдив!
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
От сряда пловдивските ученици минават на онлайн обучение, което ще продължи пет дни, а след тях идва и междусрочната ваканция. Днешните решения на Областният щаб за грипа обобщава Даниела Добрева. За готовността на ученици и учители да преминат обучението в края на първия срок в електронна среда, точно когато се оформят оценките разговаряме с..
Днес каним всички малчугани да развихрят въображението си и да участват в тематично ателие за оцветяване на водолюбиви птици, риби и други водни обитатели, домакин на което ще бъде Природонаучния музей. Събитието е посветено на Световния ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. През 1971 година в град Рамсар (Иран) се подписва..
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..