Социално недоволство и браншови протести бележат днешния 11-ти декември. Миньорският бранш, в който са заети хиляди хора, се обяви срещу предвидения нов данък върху добива на подземни богатства. Стотици миньори протестираха пред Министерския съвет, а за първи път от създаването си „Асарел- Медет“ в Панагюрище спря тази сутрин производството си.
За прогнозираните от миньорите милиони левове загуби за добивния сектор и опасенията за закриване на работни места ще говорим с Валентин Вълчев, председател на Федерацията на независимите синдикати на миньорите към КНСБ, които са едни от организаторите на протеста.
Земеделци от цялата страна се готвят за бунтове и протести пред Народното събрание, тъй като в проектобюджета за 2025 година агросекторът не само не е приоритет, но направо е пренебрегнат. Прокламираните от властта през последните няколко месеца важни обещания за агросектора се оказаха думи, хвърлени на вятъра, казва Венцислав Върбанов, председател на Управителния съвет на Асоциацията на земеделските производители в България. С него коментираме напрежението в бранша.
Парадосксите да се търсят решения от редовно правителство, каквото не се знае дали изобщо ще има, както и умерзителното поведение на политиците под прожекторите на обществото ще коментираме с журналиста Иван Тропанкев, наблюдател и анализатор на политическите процеси у нас.
От Пловдив и региона:
Още две общини в Пловдивско увеличават таксите и налозите на своите жители от Нова година. С 30 % се вдига размерът на такса смет в община „Марица“, решиха на днешното си заседание местните съветници. По темата Даниела Дорбева разговаря с кмета на общината Димитър Иванов.
В община Карлово също се увеличават данък сгради и такса смет, съобщи кметът Емил Кабаиванов по време на днешната си онлайн приемна. Обобщението оттам е на Иванка Петкова.
За план-приема в средните училища и гимназиите в Пловдиви областта през следваща учебна година Живка Танчева разговаря с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова.
Димитър Владимиров ни среща с Маргарита Иванова, председател на Дружеството на пазарджишките художници, а поводът е годишната изложба на дружеството, която се открива тази вечер в галерия „Георги Машев“ в Пазарджик.
Програма "Ден след ден" започва след новините в 15 часа. Слушайте ни до 17!Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
От сряда пловдивските ученици минават на онлайн обучение, което ще продължи пет дни, а след тях идва и междусрочната ваканция. Днешните решения на Областният щаб за грипа обобщава Даниела Добрева. За готовността на ученици и учители да преминат обучението в края на първия срок в електронна среда, точно когато се оформят оценките разговаряме с..
Днес каним всички малчугани да развихрят въображението си и да участват в тематично ателие за оцветяване на водолюбиви птици, риби и други водни обитатели, домакин на което ще бъде Природонаучния музей. Събитието е посветено на Световния ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. През 1971 година в град Рамсар (Иран) се подписва..
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..