На 7 януари в България се отбелязва Ивановден – истински празнична е тази дата, тъй като на нея празнуват над 300 хиляди българи. В празничното утро ние ще говорим за важните теми, които касаят делничнте проблеми, ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа:
Има ли шанс да се подновят преговорите за редовен кабинет до връчването на първия мандат или основните политически сили ще продължат да „тупат топката“? Отговор на този въпрос ще търсим от Любомир Стефанов, политолог и университетски преподавател.
Как ще изглежда Кино „Космос“ след ремонта, който се очаква да започне съвсем скоро след като се избере фирмата за изпълнението му? Архитект Димитър Балджиев, който е изработил проекта, ще бъде наш събеседник.
Поглед и към заболеваемостта от остри респираторни заболявания в Пловдив и областта. Има ли ръст на заболелите след празниците и кога да очакваме грипна епидемия? Председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в града доктор Костадин Сотиров ще чуем с важна информация по темата.
Ще говорим и за цената на хляба след като от 2025 година отпадна нулевата ставка за ДДС за този бранш. Как малка хлебопекарна в Пловдив устоява на икономическите предизвикателства ще научим от майстора хлебар Георги Лефтеров.
От интервюто на Иванка Петкова с кметицата на село Манастир Милена Иванова ще научим и как хората там ще получат компенсациите си за липсата на ток по време на Коледните празници.
А в зона „Култура“ – директорът на Драматичен театър в Пловдив Сюзанна Арутюнян ще ни разкаже за новия сезон и предстоящите премиерни заглавия.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни гостува Христо Коликов, организатор на китарния фестивал в Пловдив.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..