Плавно минаваме към темите на 2025 година, част от тях влачим от 2024-та. Липсващият бюджет на държавата е проблем, който трябва да успокоят тактически в Народното събрание. Какво се очаква след като депутатите от бюджетната комисия приеха удължаване на действието на бюджета за 2024 година, ще питаме икономиста Георги Вулджев, който ще коментира еврозоната и бюджетния дефицит от 3%.
Със социолога Евелина Славкова ще опитаме да прогнозираме възможен ли е кабинет на ГЕРБ с ДБ, заедно ИТН и БСП-ОЛ. Дали замразените преговори целят развитие на схемата - четворна коалиция, или отиваме на осми вот. Тази седмица започва конституционната процедура с проучвателните мандати, връчвани от президента. Има ли все още шанс за съставяне на правителство?
Две теми за образование и изкуство заедно: Николай Томов, директор на Националната гимназия за сценични и екранни изкуства в Пловдив за отбелязването на 50 годишния им юбилей, и за мащабната изложба на бивши ученици, която се подготвя от януари.
Вихра Ерамян, директор на Езикова гимназия "Иван Вазов" ще разкаже за втория СТЕМ център, който ще изградят в училището. Обществената поръчка вече е обявена на стойност 220 000 лева, за какво ще се ползва новата придобивка ще научим от разговора в 08:10 часа.
Димитър Владимиров ще ни срещне с актьора Вилиян Гешев, за постановката "Писмо до баща ми", която се играе днес в театър "Хенд" - Пловдив.
"Добро утро, ден!" е с разговора на Яница Марова с музиканта Христо Коликов, който твърди, че музиката е математиката в изкуството.
Слушайте ни, на 8 януари - от 06:00 да 09:30 часа!
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..