Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Nëse është e nevojshme, helikopterët qeveritarë të përdoren për të sëmurët rëndë

Bojko Borisov
Foto: Facebook /Bojko Borisov

Gjatë seancës qeveritare online, Kryeministri Bojko Borisov kërkoi krijimin e një koordinimi të tillë në spitalet që çdo pacient me Covid-19 që ka nevojë për mjekim spitalor të tillë t’i sigurohet. Borisov urdhëroi, nëse është e nevojshme, helikopterë qeveritarë të përdoren për të transportuar pacientë të sëmurë rëndë në mënyrë që të arrijnë në objektet mjekësore sa më shpejt të jetë e mundur.


Më shumë nga rubrika

Andon Balltakov

Drejtori i Përgjithshëm i BNR Andon Balltakov jep dorëheqjen

Drejtori i Përgjithshëm i Radios Kombëtare Bullgare (BNR) Andon Balltakov ka paraqitur një kërkesë për përfundimin e parakohshëm të kontratës së tij për menaxhimin e medias nga 6.8.2021. “Motivet janë thellësisht personale, kjo është arsyeja..

botuar më 21-08-02 5.14.MD

Emri Varna shfaqet në brezin kryesor asteroid midis Marsit dhe Jupiterit

Bashkimi Astronomik Ndërkombëtar miratoi emrin “Varna” për asteroidin 510466, njoftoi Doc. Vesellka Radeva nga Observatori Astronomik Detar dhe Planetarium i Shkollës Detare në Varna. Ai rrotullohet rreth Diellit për 2 vjet e 9 muaj në një orbitë..

botuar më 21-08-02 4.43.MD

Fluks i emigrantëve ilegalë drejt Sofjes

Më shumë se 70 emigrantë të paligjshëm u kapën në Sofje më 31 korrik, 1 dhe 2 gusht. Policia tha para BNR se javët e fundit ka kapur refugjatë çdo ditë. Shumica e emigrantëve ilegalë në Sofje u kapën më 31 korrik - 55. 6 të tjerë u arrestuan më 1..

botuar më 21-08-02 2.01.MD