Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тони: Пробуждането може да бъде за всеки

Тони

Най-хубавите неща се постигат с цената на голямата болка. Но пък аз не се отказвам. - каза за предаването "Джем сешън" певицата Тони по повод новата си песен "Пробуждане"

Тони: Тази песен е вдъхновена от кампанията на сайта probudise.bg, която има за цел да достигне до младите хора и да ги информира относно шестте най-разпространени автоимунни заболявания. Песента „Пробуждане” прави всичко това, докосвайки ни със завладяваща мелодия и силен позитивен текст, който написа Гери Турийска. Музиката и аранжимента са на Maiwand Ahnmadzai и Hatty Keane. С песента ми се иска хората да бъдат пробудени за повече самоувереност, помъдряване, за повече любов.

Целият текст е изграден върху истини, постулати.

Тони: Да, Гери написа толкова уникален текст, толкова близо до самата мен. Аз водих дълги години борба за здравето си и част от този текст сякаш са го написали моите пръсти. Гери усети много добре това, което аз съм чувствала през всичките тези години.

А музиката извиква посланието...

Тони: Да, неслучайно казвам, че песента е вдъхновена от тази кампания. Изпълнена е с много енергия, завладяваща, чувствителна. Неслучайно избрахме това заглавие с Боби Иванчев, който  е  мой продуцент. Самият текст говори за това, че когато паднем, трябва да намерим сила в себе си, да се уповаваме на нещата, които обичаме, за да продължим напред.

СнимкаВ навечерието на 24 май сме. Ти в кое слово намираш пробуждането?

Тони: Това е страхотен ден, тъй като е денят, в който аз съм родена. Винаги е бил специален за мен. И неслучайно съм родена на него, мисля, че няма случайни неща на тази земя. Всеки един от нас трябва да има това поведение на артист, който да носи послание с всяка една песен. За мен това е целта.

А имаш ли верую?

Тони: Бих казала, че вярвам в БОГ и това е едно от най-силните и важни неща за мен. Защото през всичките трудни моменти, в които минах през живота си, видях, че човек не може да се уповава и да разчита на себе си. А има една по-висша сила, която е по-мъдра от нас и на която трябва да разчитаме и да се доверяваме. В книгата „Птиците умират сами” се казва, че най-хубавите неща се постигат с цената на голяма болка. И наистина, поне в моя живот последните няколко години това е цената - хубавите неща се постигат с голяма болка и трудности. Но пък аз не се отказвам.

А коя музика разчиташ като слово? Все пак и музиката е слово...

Тони: Да, разбира се, дори много сериозно. Музиката е нещо, което най-бързо и най-лесно стига до сърцата на хората. Артистът, който напоследък докосва много моята душа, е Ед Шийрън – и с текстовете си, и с посланията си. За мен всяка една негова песен е послание.

Какво ще пожелаеш на нашите слушатели?

Тони: Бих искала всеки един от слушателите на вашето радио да се пробуди с неговата история. Да се пробуди и да намери онова нещо, което е търсил дълги години в живота си. Пробуждането може да бъде за всеки. Пожелавам на всеки да се пробуди за нов живот. 

Цялото интервю чуйте в прикачения файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проф. д-р Милков: Без апаратче при намален слух се увеличава рискът от деменция

Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..

публикувано на 18.02.25 в 09:20

Майстори на домашното вино

27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..

публикувано на 18.02.25 в 09:00

Ученичка от НУИ "Добри Христов" във Варна стана младши студент в Грац, Австрия

София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира"  в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..

публикувано на 17.02.25 в 08:35
доц. Огнян Боюклиев

Огнян Боюклиев, БАН: Ниското качество на храните е по-голям проблем от високата им цена

Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..

публикувано на 15.02.25 в 13:58

Винен експерт: Родни вина се предлагат и в Мишлен ресторанти, избирайте българското!

Българите преоткриват  позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино  П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..

публикувано на 14.02.25 в 08:08

Икономист: Бойкотът във варианта, в който се предлага днес, няма да има никакъв ефект

Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..

публикувано на 13.02.25 в 18:12
Иван Кабуров

Зеленчукопроизодител: Държавата спешно да ограничи сивия сектор в покупко-продажбата на плодове и зеленчуци, да има контрол

Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..

публикувано на 13.02.25 в 11:48