Пътниците трябва добре да знаят правата си, за да сключват допълнителна застраховка преди пътуване, това каза за Радио Варна Игнат Арсенов, директор на Европейския потребителски център - България. "Да кажем, например, че има такива хора, които пренасят скъп реквизит, като национални носии, музикални инструменти, които са значително ценни и имат нужда от по-специален пренос, а и от допълнителна застраховка, защото иначе няма да получим обещетение, добави Арсенов. Ето и още от по-важното на тази тема в интервюто на Даниела Стойнова:
Напоследък е много актуална темата за отменените полети на една от нискотарифните авиокомпании. Предстоят още 18 000 полета да бъдат отменени до март 2018г. Какво трябва да направят всички, които предварително са си закупили билети?
На първо място е добре пътниците да получат информация. Компанията е длъжна да ги уведоми. Засега имахме някакви сигнали, че няколко хора не са получили такива електронни писма за отменени полети. Затова нашият съвет е да си преглеждат внимателно електронните пощи, да следят сайта на авиопревозвача. Преди самото пътуване проверете на сайта на авиопревозвача, дали вашият полет не е сред отменените.
Ясно ли е какво обещетение ни дължи авиокомпанията или е индивидуално?
Индивидуално е. Не знаем каква е била причината за отмяна на полета. Това, което в момента се случва с тази нискотарифна авиокомпания е по вина на презвозвача. Поради това пътниците могат да имат претенции и за допълнително парично обещетение от 250 до 600 евро, но само ако не са предупредени до две седмици от полета.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл:
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..
Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..
65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна. 63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..
Медицинските сестри и акушерките са в готовност за провеждане на масови протести, ако бъде одобрена идеята обучението по тези специалности да бъде намалено от 4 на 3 години. Това каза Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ). Обучението им сега отговаря на изискванията на европейска директива,..
Спестяването в злато е единственият легален начин да се избегне най-големият финансов данък - инфлацията. Това подчерта за Радио Варна инвеститорът Макс Баклаян. По думите му спестяването е психология, и не зависи от това дали имаме или нямаме средства. Дори човек, който изкарва 1 000 лева месечно, може да спестява по 50 лева всеки месец, допълни..