Обещаващи бъдещи проекти и много работа очакват актьора Башар Рахал до края на годината. Това разказа за Радио Варна преди дни самият актьор. Освен с участието си в новата българска продукция "Бензин", която вече е по кината, на харизматичния актьор му предстои отново да си партнира с Яна Маринова в колежански тип филм с много хумор. Режисьор на лентата е Мартин Макариев, сценарият е на Яна Маринова, а филмът се очаква да се завърти по кината от следващата година. В него, освен Яна Маринова и Башар Рахал, участват Луиза Григорова, Койна Русева, Александър Сано и други.
Имам три филма в момента, които излизат. Първият е на Димитър Гочев. В него играем заедно с Митко Бербатов и Гери Никол, с Бойко Кръстанов, Дани Ангелов и други силни актьори. Играем едни тъпи мутри с Бойко Кръстанов, доста забавен се получава този филм, който между другото се снимаше по морето.
Филмът, който Ники Илиев подготвя в момента, там съм и съпродуцент се казва „Нокаут или всичко, което тя написа". Този филм е с участието на Гари Дурдан. Историята е приятна, романтична драма с малко екшън.
Пак ли е снимана тази лента край морето?
Не. Тази лента е снимана в Ню Йорк и в Банско, на различни локации. Там играя една от главните роли, а филма е предимно на английски език защото действието се развива между Ню Йорк и България.
Третият филм е „Привличане”, на който аз съм продуцент, заедно с Яна Маринова. Във филма тя играе главната роля, а аз съм собственик на едно частно училище. Участват още Луиза Григорова, Койна Русева, Владо Пенев. Филмът е на Мартин Макариев. Очакваме този филм да излезе на 23 февруари 2018г. Това е големият филм, по който работим усърдно. Даже хубавата новина е, че след два дена (бел.на авт., петък и събота 6-7 октомври) правим снимки за него във Варна.
Къде ще са снимките?
На Пристанището, на една платноходка. Филмът е една свежа училищна драма, в която се развиват две линии. Едната е любовна, между Александър Сано и Яна Маринова, а другата е между Луиза Григорова, Радина Боршош и Живко Симеонов. Това са младежите, между които се развиват любовни драми, предателства. В цялото това нещо сме се старали да има някаква истинност, филмът да бъде колкото се може по-достъпен до младите хора.
Още за филмите, живота и за важните максими, които спазва Башар Рахал, може да чуете в звуковия файл:
Регионалната съдийска колегия по ветроходство във Варна има нов председател. В следващите две години на поста ще бъде Явор Колев, едно от популярните и утвърдени имена у нас като състезател, треньор, организатор и съдия. "К расотата на ветроходството е, че никога не успяваш да го изучиш. Няма момент, в който да кажеш: "Вече не ми е интересно,..
Езикът ни, културата ни са важни за отстояването на украинската идентичност, за опазването на духа ни , казва отец Васил Вирозуб от Православната църква на Украйна (ПЦУ), антипод на вече забранената проруска Украинска православна църква (УПЦ). Военен капелан към 88-ми батальон, той е един от пленените на Змийския остров (о. Змийний) на 25..
Изложбата „65“ , посветена на 65 години от рождението на Ангел Ненов ще бъде открита на 24-ти февруари в Арт салона на Радио Варна. Експозицията е с благотворителен характер и е в памет на известния варненски фотограф-художник Ангел Ненов. На 25-ти февруари се навършват девет месеца откакто той ни напусна, но специална е и датата 23-ти..
Кметът на Варна Благомир Коцев по никакъв начин не е съгласен с мотивите на областния управител Андрияна Андреева, с които тя обжалва пред съда увеличаването на таксите за строителство. Областният управител: Спазването на законовата процедура е основната причина за обжалване на таксите за строителство В обзорното предаване на Радио Варна..
Днес е Международният ден на екскурзовода, а денят ще бъде отбелязан във Варна с тематична конференция, която започва от 10 часа в зала 4 на Фестивалния и конгресен център. Това е трето издание на форума, на който ще се дискутират различни теми, свързани с професията на екскурзоводите, които мнозина определят като лицето на туризма ни...
Интервю с Borisz Sarafutgyinov (FLESHCRAWL) За повече от 30 години в дет метъл ъндърграунда FLESHCRAWL издават девет алблума. И всички те са издържани в духа на 90-те. Голяма част от първите два ще прозвучат на живо от сцената на „Grind Over Sofia 2025“на 28 феврурари в клуб „При черепите“. Организаторите от „Autumn Souls of Sofia“съдействаха за..
Държавата трябва да има по-строг контрол върху качеството на стоките, които се предлагат в търговските вериги. Това мнение изрази за предаването "Новият ден" по Радио Варна доц. д-р Йордан Иванов, преподавател в Икономическия университет във Варна. По думите му не би могъл да се наложи таван на цените. "Това е едно популистко понятие, което няма как да се..