Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музиката окрилява...

Снимка: ebu.ch

Децата от Центъра за подкрепа за личностно развитие – средношколско общежитие показаха своите умения в коледно тържество, чийто домакин бе концертното студио на Радио Варна. В основата на празника бе музиката. Стилияна Стоянова и Стефан Георгиев обичат фолклора и модерната музика и препоръчват на екипа на Радио Варна в ефир да се чува по-съвременна музика:











Стилияна Стоянова: Харесвам много предаването за български фолклор "Съботна трапеза". Главно харесвам Тракийската фолклорна област, пея песни от тази област.  Любими изпълнители са ми Недялка Керанова и Вълкана Стоянова.

Какво ти харесва в това предаване?

Стремежът към младите да се занимават с български фолклор.

Как се появи музиката в твоя живот?

Стефан Георгиев: Аз просто харесах една песен и започнах да я пея. Моите родители разбраха, че мога да пея и ме записаха на уроци. Така станах певец.

От колко време музиката е част от твоя живот?

От девет години се занимавам с поп и джаз пеене. Също свиря и на пиано.

Все повече ваши връстници слушат музика от различни интернет канали, но не и от радиото. Вие на какво мнение сте?

Да, така е.

Какво трябва да направи екипа ни в посока привличане на повече млади хора към радиоефира?

Стефан Георгиев: Да прелагате по-съвременна музика.

Какви деца живеят и творят в Центърa ни разказа и педагогът Валентина Кирова, която споделя и впечатленията си за проекта на Радио Варна "Криле за начало", финансиран от фонд "Култура" на Община Варна:





В Центъра за подкрепа за личностно развитие – средношколско общежитие живеят над 240-сет юноши, които посещават варненските училища. Те са от 7-ми до 12-ти клас. Повечето от тях се възползват от нашите услуги. Занимаваме ги в свободното им време. Участваме в различни концерти, в различни проекти като този, който правите вие като медия - "Криле за начало".


Споменахте вие този проект на Радио Варна "Криле за начало". Любопитно ми е, обаче има ли продължение във времето за децата, които участват в него. Окрилява ли се талантът им?

Аз мисля, че да участваш в подобни инициативи създава самочувствие у децата, че те могат, че те имат поле за изява и това ги стимулира да развиват таланта си.  При всички случаи тази инициатива е похвална за Радио Варна и мисля, че всеки, който участва в нея, я оценява високо.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Александър Кашъмов

Александър Кашъмов: С поисканите от Сарафов промени има риск от повишаване на непрозрачността

Да бъде отменен достъпът до информация за разследвания и проверки, касаещи прокуратурата. Това е поискал от Върховния административен съд (ВАС) изпълняващият функцията главен прокурор и единствен кандидат за длъжността „главен прокурор“ Борислав Сарафов. За това алармира екипът на Програма „Достъп до информация“ , като изразяват надежда, че „ всички..

публикувано на 16.01.25 в 09:40
Ивайло Илиев

Политологът Ивайло Илиев: Хоризонтът на управление на този кабинет може и да не е толкова кратък

Със сигурност предлаганият кабинет "Желязков" ще започне с крайно ниско доверие. Поради липса на политическа алтернатива обаче, хоризонтът на управление може и да не бъде толкова кратък. Това коментира в предаването на Радио Варна Post Factum политологът Ивайло Илиев. Според него сметките могат да се объркат, ако партия "Величие" влезе в парламента. В..

публикувано на 16.01.25 в 08:05

КТ "Подкрепа" започна подписка за връщане на клас "прослужено време" на държавните служители

Да бъде възстановено възнаграждението за придобит трудов стаж и професионален опит, по-известно с понятието "клас прослужено време", за държавните служители, настояват от КТ "Подкрепа". Вече има организация за събиране на подписка във всички синдикални структури. Това каза Васил Василев, председател на регионалната синдикална организация КТ "Подкрепа"..

публикувано на 15.01.25 в 08:30

Христина Набошни: 2025-а е много подходяща за посещение на Китай

2025 година е по-специална за българите, пътуващи до Китай. В края на миналата година стана ясно, че през тази ще можем да посещаваме най-многолюдната страна в света, без да ни е необходима виза. Предизвикателствата да организираме визитата си там обаче не са никак малко.  Отдавна сме свикнали да си помагаме с какви ли не мобилни приложения, а сред..

публикувано на 14.01.25 в 07:30

„Неизчезващите“ - открит урок на киношкола „Братя Люмиер“ във Варна

Младите кинематографисти от киношкола „Братя Люмиер“ при ЦПЛР – Общински детски комплекс канят варненци на открит урок в отдел „Изкуство“ на Регионалната библиотека „Пенчо Славейков“. Той ще се проведе днес, 13 януари, от 17 часа. Поводът е рождената дата на българското кино.  На 13 януари 1915 г. се е състояла премиерата на първия български филм..

публикувано на 13.01.25 в 08:25
Станислав Стоянов, депутат от

Евродепутатът Станислав Стоянов: Шенгенското пространство е инструмент от друго време и създаден при други нужди и реалности

Земеделците и фермерите в ЕС са силно обезпокоени от търговското споразумение ЕС-Меркосур, договор за свободна търговия между Европа и икономически блок включващ няколко държави от Южна Америка. Това каза за предаването „Позиция“ евродепутатът от партия „Възраждане“ Станислав Стоянов. По думите му, подписаното тихомълком от председателя на ЕК..

публикувано на 11.01.25 в 13:45

Специализациите на лекарите продължават да са дефицитни

До 16 януари е отворена за обществено обсъждане и консултации Наредбата за специализациите на медицинските специалисти. В България от години се говори за недостатъчен брой специалисти ( това са лекарите със специалност – педиатри, неонатолози, хирурзи, ортопеди и пр. и пр. ), както и за недостатъчен брой лекари. Дефицитът на лекари се..

публикувано на 10.01.25 в 09:36